Śmierć dziecka. 8 lekarzy zwolnionych przez sąd z tajemnicy lekarskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kontynuujemy sprawę śledztwa w sprawie śmierci trzymiesięcznej dziewczynki w szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. Jak informuje rzecznik Prokuratury Regionalnej, sąd rejonowy pod koniec stycznia zwolnił ośmioro lekarzy z obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej. W sprawę zostanie włączony również Zakład Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Sprawa zaczęła się od śmierci dziecka w lipcu 2016 roku. Wówczas mówiono, że przyczyną zgonu małej pacjentki było pomylenie środków medycznych. Pielęgniarka miała podać zamiast chlorku sodu (NaCl) chlorek potasu (KCl). Nadal nie można jednoznacznie stwierdzić, kto jest winny.

Prokuratura nie udostępnia raportu z sekcji zwłok dziewczynki i jeszcze nikomu nie przedstawiła zarzutów. Co dalej? – Końcem stycznia krakowski sąd rejonowy wydał na wniosek prokuratora postanowienia zwalniające z obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej ośmioro lekarzy ze Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie – informuje prokurator Włodzimierz Krzywicki

Przesłuchania mają zakończyć się pod koniec lutego. Następnie akta zostaną przekazane do Wrocławia. – Tamtejszy Zakład Medycyny Akademii Medycznej podjął się wydania opinii co do prawidłowości wszystkich działań diagnostyczno-leczniczych podejmowanych podczas całej hospitalizacji pokrzywdzonej przez osoby wykonujące zawody medyczne w szpitalu – zaznacza przedstawiciel Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

comments powered by Disqus