„Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”

fot. materiały prasowe

Teatr Figur zaprasza na opowieść o mieście utkanym ze wspomnień, marzeń i legend.

Kraków bez kamienic, brukowanych ulic i widoku na Wawel? Bez smoka, Lajkonika i kawy na Rynku? W spektaklu Teatru Figur „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”, widzowie przeniosą się na dalekie peryferie, gdzie o krakowskim smoku nikt już nie pamięta, a lajkonik to po prostu paluszki.

Spektakl udowadnia, że Kraków jest równie bogaty w opowieści, bohaterów i wydarzenia, co centrum. Krakowskie osiedla to przecież cały świat w pigułce. Znajdziemy tu miłosne rozterki, kryminalne historie, wojnę gangów, duchy targowiska, osiedlowych oryginałów, marzenia dzieci. 

– Koncepcja spektaklu zakładała stworzenie przedstawienia o mieszkańcach Krakowa i ich Krakowie. Miała to być opowieść o mieście, którego nie ma w przewodnikach, nie widnieje na pocztówkach. O mieście utkanym ze wspomnień, marzeń, plotek i powtarzanych od dekad miejskich legend  – mówi reżyserka spektaklu i dyrektorka artystyczna Teatru Figur, Dagmara Żabska.

W tym spektaklu świat krakowskich osiedli mieni się wszystkimi kolorami: jest śmieszny, wzruszający, a czasem też trochę straszny. Te emocje odmieniane są przez wszystkie środki teatralnego wyrazu: teatr cieni, teatr lalek, piosenki i muzykę na żywo.

Do udziału w realizacji przedstawienia zostali zaproszeni mieszkańcy Krakowa, a spektakl powstał na podstawie ich historii i opowieści.

Najbliższe przedstawienia:

20 kwietnia (sobota), godz. 20:00
21 kwietnia (niedziela), godz. 20:00
Teatr Figur Kraków, ul. Sławkowska 14