Szczepienia na Covid-19. Collegium Medicum UJ organizuje szkolenie

fot. pixabay.com

Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje szkolenia uprawniające do przeprowadzania szczepień przeciwko Covid-19 dla farmaceutów, fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych.

Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum informuje, że w najbliższych dniach rozpocznie organizację szkoleń uprawniających do przeprowadzania szczepień przeciwko Covid – 19.

– W pierwszym dniu rejestracji na kursy zgłosiło się aż ponad 500 farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych oraz fizjoterapeutów, którzy chcą wesprzeć system ochrony zdrowia w procesie powszechnych i masowych szczepień odciążając lekarzy, pielęgniarki, ratowników walczących w trudnych czasach pandemii o życie pacjentów – informuje Adam Koprowski z biura prasowego UJ.

Dwie części

Szkolenia mają formę hybrydową składają się z dwóch części: teoretycznej odbywającej się w formie on-line oraz praktyki w warunkach symulowanych.

Moduł teoretyczny realizowany jest przez CMKP w Warszawie na platformie Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Zaliczenie modułu teoretycznego odbywa się w formie testu.

Moduł praktyczny realizowany będzie przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum we współpracy z Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum.

comments powered by Disqus