Szkoła w Sidzinie do rozbudowy. Start prac niedługo

Wizualizacja

Niebawem ruszą roboty budowlane związane z rozbudową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Wrony 115 w Sidzinie. 5 lutego została podpisana umowa z wykonawcą.

Spośród 13 ofert złożonych w przetargu Miejskie Centrum Obsługi Oświaty wybrało ofertę Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Kartel SA z Jędrzejowa. Kwota opiewa na prawie 26,5 mln zł, a wykonawca ma 44 miesiące na przeprowadzenie robót.

Zakres prac przewiduje wykonanie rozbiórki budynku przedszkola i części zagospodarowania terenu oraz dobudowę trzykondygnacyjnego budynku (w części podpiwniczonego) wraz z przewiązką o powierzchni całkowitej blisko 4,2 tys. m2 na potrzeby szkoły podstawowej jak i przedszkola.

Duża zmiana

W części szkolnej znajdzie się m.in.: 12 sal lekcyjnych wraz z zapleczami (w tym pracowania fizyczna i chemiczna, sala komputerowa), świetlica, kuchnia wraz z jadalnią (również na potrzeby przedszkola), szatnie dla uczniów i pokój nauczycielski.

Z kolei pomieszczenia przedszkolne obejmować będą m.in.: pięć sal przedszkolnych, salę zajęć ruchowych, salę do integracji sensorycznej (każde wymienione pomieszczenie wraz z sanitariatem i zapleczem) oraz szatnię dla dzieci. Placówka zyska również nowe zagospodarowanie terenu wokół prowadzonej rozbudowy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki

Aktualności

Pokaż więcej