Tajne myśli inspicjenta, czyli spacer po teatralnych kulisach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kim są ludzie niewidoczni w teatrze? Teatr Słowackiego zaprasza do udziału w audiospacerze, w którym przewodnikami będą inspicjenci krakowskich teatrów.

Gdy przedstawienie dobiega końca, publiczność oklaskuje grających na scenie aktorów. Tymczasem spektakl jest przedsięwzięciem realizowanym przez – czasami bardzo dużą – grupę pracowników. Wśród nich są inspicjenci – osoby przejmujące od reżysera spektakl po premierze i realizujące go w kolejne repertuarowe wieczory.

Za kulisami

Nowy projekt realizowany w Teatrze Słowackiego zabierze widzów w podróż za teatralne kulisy. Każdy uczestnik wybiera ścieżkę dźwiękową nagraną przez jednego z trzech inspicjentów i postępuje zgodnie z instrukcjami, które słyszy przez słuchawki.

Przewodnikami w tej podróży będą Katarzyna Gaweł ze Starego Teatru, Bartłomiej Oskarbski z Teatru Słowackiego i Marcin Stalmach w Teatru Łaźnia Nowa.

Po audiospacerze uczestnicy mogą zostawić wpis w księdze pamiątkowej, podzielić się tym, czego się dowiedzieli i przekazać swoje wrażenia bohaterom ścieżek audio.

– Ten spacer audio jest zarówno dla początkujących, którzy do teatru przychodzą na spektakle i nie mają dostępu do kulis, jak i dla zaawansowanych, czyli tych na co dzień pracujących z inspicjentami: aktorów, twórców teatralnych, pracowników techniki i innych działów teatru – mówi pomysłodawczyni audiospacerów Marta Pawlik z Teatru Słowackiego.

Najbliższe spacery – z podziałem na trzy grupy - odbędą się 6 i 7 października w Małopolskim Ogrodzie Sztuki o godz. 19.00. Informacje o biletach dostępne tutaj.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus