Targi Łowiectwa po raz pierwszy w Krakowie

Pokazy psów myśliwskich i sokołów, warsztaty przyrodnicze z leśnikami, nauka strzelania z łuku czy warsztaty gry na rogu myśliwskim – to jedne z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników premierowej edycji Targów Łowiectwa i Wędkarstwa HUNT&FISH EXPO, które 22-23 kwietnia odbędą się w EXPO Kraków.


Jak mówią przedstawiciele Expo Kraków, praktycy łowiectwa, miłośnicy wędkarstwa, pasjonaci przyrody, entuzjaści outdooru i survivalu wielokrotnie podkreślali, że brakuje tego typu imprezy na południu kraju, dlatego pomysł na imprezę łączącą tematykę łowiecką i leśną spotkał się z natychmiastowym odzewem zarówno ze strony wystawców, jak i ekspertów pomagających w merytorycznym przygotowaniu wydarzenia. Efektem jest kilkunastogodzinny program towarzyszący oraz szeroki zakres produktów i usług prezentowanych na stoiskach.

Dobre przygotowanie to podstawa

Lornetki, lunety celownicze i obserwacyjne, latarki, noże myśliwskie, noktowizory, termowizory czy specjalistyczna odzież to przykłady produktów, które będą prezentowane na targach.

Według danych Polskiego Związku Łowieckiego w Polsce jest 126702 myśliwych i każdy z nich potrzebuje najwyższej klasy sprzętu. Targi będą idealnym miejscem pozwalającym na uzupełnienie brakującego wyposażenia. Dla odwiedzających przewidziane są korzystne promocje.

Mówimy o tym co ważne

Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał na swojej drodze lisa, dzika, sarnę lub zająca. Problem jednak polega na tym, że coraz częściej do spotkań tego typu dochodzi nie w lesie, a w centrum miasta. Co jest przyczyną rosnącej z roku na rok liczby dzikich zwierząt w mieście? Jak na nie reagować? Jakie działania w tym temacie podejmują miasta i gminy?

Na te oraz więcej pytań odpowiedzą goście panelu dyskusyjnego – "Dzikie zwierzęta w wielkim mieście": dr hab. inż. Marek Wajdzik, prof. Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie; Małgorzata Mrugała — Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska w Urzędzie Miasta Krakowa; lek. wet. Agnieszka Szewczyk – Kuta — Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii; Paweł Szczygieł — Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Panel poprowadzi Patryk Salamon — redaktor naczelny LoveKrakow.pl.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM [pdf]

comments powered by Disqus