Tauron Arena wyróżniona w międzynarodowym konkursie

TAURON Arena Kraków zdobyła nagrodę TheStadiumBusiness Awards w kategorii: Zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność. Wyróżnienie zostało przyznane za projekt „Dziecięca Przystań, strefa rejestracji dla uchodźców, strefa UNHCR”.

Wręczenie nagród odbyło się 28 czerwca na stadionie Emirates Old Trafford w Manchesterze. – Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia – mówi Małgorzata Marcińska, prezes zarządu Areny Kraków.

– Gdy wybuchła wojna na Ukrainie wszyscy zastanawialiśmy się jakie będą tego konsekwencje i jak obiekt taki jak Tauron Arena Kraków, kojarzący się przede wszystkim z wielkimi imprezami kulturalnymi i sportowymi, można wykorzystać do pomocy uchodźcom. Okazało się, że przy zaangażowaniu Prezydenta Miasta Krakowa, licznych instytucji i służb oraz mieszkańców miasta naprawdę wiele można zdziałać – podkreśla.

Jak dodaje prezes Marcińska dla zespołu Areny Kraków największym wyzwaniem było pogodzenie nowych funkcji obiektu, czyli centrum pomocy uchodźcom z jego dotychczasową rolą, czyli miejscem lokalizacji wydarzeń na kilkanaście tysięcy osób, bo takie równocześnie odbywały się w hali.

Nagrody TheStadiumBusiness Awards zainaugurowano w 2010 r. Są jedynymi nagrodami, które doceniają całe spektrum osiągnięć i innowacji oraz liderów w globalnej branży zarządzania stadionami, arenami i obiektami sportowymi. Celem jest podnoszenie standardów branżowych oraz zwiększanie świadomości na temat sektora stadionów, aren i obiektów sportowych.