Teatr Słowackiego „odmraża się” po przerwie. Na początek: koncert na balkonie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
„Chodźcie do nas. Stęskniliśmy się bardzo. Bądźmy razem w teatrze – otwarci”. Teatr Słowackiego po dłuższej przerwie wznawia działalność. Na początek – plenerowy koncert.

Teatr Słowackiego od 20 czerwca chce zacząć grać spektakle na wszystkich scenach. Na początek instytucja planuje jednak koncert plenerowy „Otwieramy głowy”.

Wydarzenie zaplanowano 19 czerwca o 20.30 przed gmachem teatru. Na żywo zabrzmią piosenki ze spektakli – zespół artystyczny wystąpi na balkonie, natomiast publiczność będzie mogła oglądać koncert z placu św. Ducha 1.

– Zaczynamy od koncertu plenerowego z balkonu pt. „Otwieram głowę”.  Taki tytuł miał song kwarantanny z odcinka 3 serialu „Zamknięci w teatrze” i tak zatytułujemy nasz koncert i pierwsze wydarzenie po ponownym otwarciu. Poza tym od 20 czerwca chcemy zacząć grać na wszystkich scenach naszego teatru – mówi Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru im. J. Słowackiego.

Darmowe wejściówki

Sto pierwszych osób, które kupi bilety na czerwcowe i lipcowe spektakle w Teatrze Słowackiego, otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Teatr przygotował również dodatkową pulę biletów do zakupu.

Bilety już dostępne są w sprzedaży online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza w godz. 10:00 – 14:00 w teatralnym budynku przy Placu Św. Ducha 1 (oprócz 11 i 12 czerwca).

Najpierw koncert, później spektakle

Od 19 czerwca do końca lipca widzowie będą mogli zobaczyć spektakle: „Chory z urojenia”, „Born by Boney M.”, „Hamlet”, „Smok!”, „Imię róży”, „Lalka”, „Bóg mordu”, „Turnus mija, a ja niczyja”, „Miłość”, „Wojna polsko – ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Bóg, ja i pieniądze”, „O kotach” oraz pokazy grupy Impro Krk.

– Ten osobliwy sezon zamkniemy dwoma przedpremierowymi pokazami „Ameri cane” w reżyserii Mirka Kaczmarka, spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią – informuje Teatr Słowackiego.

comments powered by Disqus