Tischnera Office – coś więcej niż biurowiec

Kraków największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce – fakt ten znany jest nam już od wielu lat i pomimo upływu czasu, ani trochę nie stracił na swojej aktualności. W stolicy Małopolski wciąż powstaje wiele nowych inwestycji, jednak jak zwracają uwagę mieszkańcy, znaczna część zupełnie nie wpisuje się w miejski krajobraz. Wiele ciepłych słów z pewnością można powiedzieć o krakowskim Tischnera Office, nowym biurowcu Cavatina Holding S.A. i zarazem Inwestycji Roku 2019 w kategorii: Rynku Powierzchni Biurowych.

Tischnera Office to 10-kondygnacyjny biurowiec zlokalizowany u zbiegu ulic Księdza Józefa Tischnera i Zakopiańskiej, który ma do zaoferowania ponad 33,6 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Na parterze obiektu zadbano o lokale handlowo-usługowe: kantynę i salonik prasowy oraz placówkę medyczną wyposażoną w nowoczesny rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy.

Z pasją do zieleni

Dużym atutem Tischnera Office jest elegancka, przeszklona bryła, dzięki której biurowiec, mimo sporych rozmiarów, jest bardzo lekki w swoim odbiorze. Co ważne, poza atrakcyjnym wyglądem, inwestor Cavatina Holding S.A. mocno postawił na zieleń i strefy wypoczynku, co jak pokazuje efekt końcowy, nie było tylko pustą obietnicą przedstawioną na wizualizacjach.

Tischnera Office oferuje swoim najemcom duży, zielony dziedziniec o powierzchni 1050 mkw., a na nim między innymi: alejki spacerowe, strefy relaksu czy otwartą taflę wody z fontannami. Całość dopełniają eleganckie wykończenia z kamienia i drewna. Ponadto na piętrach 3,5,7 i 8 zadbano o pięć przestronnych tarasów z zielenią, których łączna powierzchnia przekracza 1600 mkw. O całość projektu zadbał ceniony architekt Piotr Jasiński.

Wyjątkowy najemca

Jak pokazał czas, dbałość o strefy zieleni w budynku biurowym okazała się odpowiedzią na potrzeby najemców i strzałem w dziesiątką. W marcu tego roku aż 16 tysięcy mkw. powierzchni biurowca wynajęła firma Sabre Polska, zajmująca się tworzeniem rozwiązań IT dla rynku lotniczego i turystycznego.

Korporacja zatrudniająca w Krakowie ponad 1500 osób już na początku przyszłego roku będzie miała do swojej dyspozycji aż 6 kondygnacji budynku. Zielone tarasy i wewnętrzne patio z pewnością pozwolą pracownikom Sabre Polska na złapanie oddechu podczas pracy i zintegrowanie zespołu.

Niebagatelnym atutem inwestycji jest też dogodny dostęp do komunikacji publicznej, co z pewnością zostanie docenione przez najemców. W pobliżu Tischnera Office znajdują się przystanki autobusowe, tramwajowe i stacja kolejowa Kraków-Bonarka. Do biurowca można też w wygodny sposób dojechać rowerem.

Wiele powodów do zadowolenia będą miały również osoby, które korzystają z samochodu. Firma Cavatina Holding S.A. zadbała o dwupoziomowy parking podziemny, a całość inwestycji oferuje aż 671 miejsc parkingowych.

Z uznaniem ekspertów

Liczne atuty biurowca nie pozostały niezauważone przez branżowych ekspertów. Tischnera Office został wyróżniony w prestiżowym konkursie Prime Property Prize 2019, jako jedna z inwestycji, które odegrały największą rolę na rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowiec Tischnera Office uznano Inwestycją Roku 2019 w kategorii: Rynku Powierzchni Biurowych. Kraków może być dumny z takich inwestycji na swojej biznesowej mapie.

Nie jest to jednak żadne zaskoczenie. Budynek biurowy musi spełniać swoją podstawową użytkową funkcję, czyli dostarczać komfortową przestrzeń do pracy i rozwoju, ale powinien również sprzyjać regeneracji sił podczas realizacji kolejnych wyzwań oraz integracji pracowników. W takim właśnie kierunku powinno zmierzać budownictwo biurowe w Polsce. Oby więcej takich udanych projektów w naszym mieście!

comments powered by Disqus