Tramwaj do Górki Narodowej. Co najmniej kilkanaście dni utrudnień dla kierowców

fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

W poniedziałek (2 października) rozpoczną się roboty związane z poprawą nawierzchni na ulicach Kuźnicy Kołłątajowskiej i Słomczyńskiego w okolicy przecięcia z nową linią tramwajową.

Prace będą rowadzone etapowo. Najpierw wykonawca zajmie się stroną południową ulicy Kuźnicy Kołłątajowskiej i odcinkiem od Kuźnicy Kołłątajowskiej w kierunku torów kolejowych. Czasowo wyłączony będzie dojazd do części posesji przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 17k-l, 23az oraz 25a-t. Samochody pojadą od Siewnej przez Chylińskiego. Na wysokości prowadzonych prac na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej ruch będzie wahadłowy.

W kolejnych etapach roboty bitumiczne prowadzone będą po stronie północnej Kuźnicy Kołłątajowskiej, na łączniku wzdłuż torowiska tramwajowego oraz na fragmencie ulicy Słomczyńskiego. W tym czasie ruch również będzie wahadłowy i kierowany przez osoby uprawnione.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, roboty będą prowadzone głównie poza godzinami szczytu komunikacyjnego. – Wykonawca będzie się starał uporać z tym zakresem prac w ciągu kilkunastu dni – poinformował urząd miasta.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały