Ulica Klasztorna po przebudowie. Otwarcie w piątek [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek 25 lutego zostanie otwarta dla ruchu drogowego ulica Klasztorna – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich. Z rozbudowanej ulicy będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy i klienci sklepów, ale też wszyscy użytkownicy.

W minionym tygodniu świeżo odremontowana ul. Klasztorna, na odcinku od Żaglowej do ronda przy moście Wandy, zyskała oznakowanie poziome – są wymalowane pasy ruchu, przejścia dla pieszych i inne znaki konieczne do tego, by ulicę można było oddać do użytkowania. Po wypełnieniu potrzebnych formalności, ma się to stać w najbliższy piątek.

Nie oznacza to jeszcze całkowitego zakończenia inwestycji. Wykonawca – firma INSTBUD – kończy jeszcze budowę zbiornika retencyjnego, do którego kierowana będzie woda opadowa z ul. Klasztornej. Zbiornik ma pojemność równą dwóm 25-metrowym basenom. Wykonywane są jeszcze drobne poprawki na chodnikach.

Dwa lata

Inwestycja rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku. Wymienione zostały sieci podziemne, wybudowana została kanalizacja deszczowa i sanitarna. Jest nowe oświetlenie, chodniki, przystanki autobusowe, a tam, gdzie było to wymagane, zamontowano ekrany akustyczne. Po wykonaniu robót ziemnych ułożono nową nawierzchnię.

Oprócz samej ulicy Klasztornej, remontu doczekały się też odcinki ulic poprzecznych: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. W sumie nowa nawierzchnia pojawi się także na prawie 300 metrach lokalnych dróg. Termin zakończenia zadania to koniec kwietnia 2022 r.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta