W Balicach wpadł Brytyjczyk ścigany za gwałt

Gwałciciel wpadł w Balicach fot. straż graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie lotniska w Balicach zatrzymali 58-letniego obywatela Wielkiej Brytanii. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu przez indyjski wymiar sprawiedliwości.


Mężczyzna został przekazany policjantom z Komisariatu Policji w Zabierzowie, którzy wykonali dalsze czynności z jego udziałem i osadzili go w areszcie śledczym.

58-letni Brytyjczyk został zatrzymany 28 sierpnia br., po północy, na krakowskim lotnisku, przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach, zaraz po przylocie samolotem rejsowym z terytorium Wielkiej Brytanii.

Za cudzoziemcem wydana została czerwona nota Interpolu - międzynarodowej organizacji policyjnej. Ta informacja mówi, o tym, że mamy do czynienia ze szczególnie niebezpiecznym przestępcą, który wymaga natychmiastowego osadzenia w areszcie, do czasu przeprowadzenia postępowania ekstradycyjnego.

Ścigany od 2018 roku

Mężczyzna od 2018 roku był poszukiwany przez władze indyjskie za przestępstwo na tle seksualnym wobec swojej ofiary i sprzedaż jej majątku.

Na miejsce zostali wezwani policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie, którzy przejęli poszukiwanego i wykonali dalsze czynności z jego udziałem.

Policjanci osadzili 58-latka w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 29 sierpnia br. doprowadzili go do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie wykonano czynności z jego udziałem i kolejno, do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres siedmiu dni.

Zgodnie z dyspozycją sądu jeszcze tego samego dnia 58-latek został przez stróżów prawa osadzony w areszcie śledczym, skąd z kolei, zostanie przekazany władzom Indii.

Według indyjskiego prawa, za przestępstwo, którego Brytyjczyk się dopuścił, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.