W Krynicy powstanie wieża widokowa, a także polana muzyki i świateł [WIZUALIZACJE]

fot. PKL

Polskie Koleje Linowe rozpoczynają kolejny etap prac w rozwoju ośrodka turystycznego na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju.

W ciągu ostatnich dwóch lat pracownicy PKL odnowiły dolną stację kolei linowej na Górę Parkową. Odrestaurowane zostały również historyczne i oryginalne wagony kolei linowo-terenowej. Budynek górnej stacji także został wyremontowany, m.in. odbudowane zostały legendarne modernistyczne tarasy.

Odremontowane zostały również wnętrza Parkowej Restauracji oraz Kawiarni, które obecnie nawiązują do dawnego stylu art deco. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

Zgodnie z planem inwestycyjnym na Górze Parkowej, PKL rozpoczynają kolejny etap rozwoju oraz powstającej w najbliższym czasie Polany Muzyki i Świateł. Prace związane z zagospodarowaniem terenu planowane są na początek kwietnia.

Realizacja tego projektu oraz budowa Wieży Widokowej zaplanowane są na 2024-2025 rok. W trakcie prac inwestycyjnych ośrodek turystyczny będzie dostępny dla odwiedzających.

– Góra Parkowa już po pierwszym etapie inwestycyjnym odzyskała dawny blask, jednak zgodnie z dalszą koncepcją rewitalizacji ośrodka, a także po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń administracyjnych, PKL rozpoczynają właśnie kolejny etap inwestycyjny. Zakłada on powstanie nowych retro atrakcji, które uzupełnią ofertę ośrodka oraz będą również nawiązywały do lat 30 – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Od 2 kwietnia w krynickim ośrodku Grupy PKL zaplanowane zostały prace związane z rozpoczęciem realizacji inwestycji Polany Muzyki i Świateł. Polana poprzez naturę i sztukę będzie wpisywać się w charakterystyczny styl ośrodka, nawiązujący do lat 30. ubiegłego wieku. To w tym ogrodzie odwiedzający Górę Parkową będą mogli podziwiać rzeźby z roślin, symbolizujące znane postacie uzdrowiska i Krynicy-Zdroju. W ogrodzie znajdą się kwiatowe rzeźby w kształcie instrumentów, z których usłyszymy niezapomnianą muzykę z minionej epoki retro.