W lipcu rusza letnia strefa przy hotelu Cracovia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl]
Odpoczynek w ogrodzie przy hotelu Cracovia? Dlaczego nie. Muzeum Narodowe już wkrótce uruchomi specjalną wakacyjną strefę, w której będzie można się spotkać ze sztuką i odpocząć.

„Art sfera MNK” według planów ma zostać otwarta 17 lipca. Będzie się znajdowała w ogrodzie przy budynku dawnego hotelu Cracovia, od strony ul. Kałuży.

Odpoczynek w ogrodzie

– W okresie pandemii ogrody cieszą się dużą popularnością. Mieszkańcy chętnie odwiedzają ogród przy Domu Mehoffera czy Pawilonie Czapskiego. Teraz nowością będzie ogród przy hotelu Cracovia – mówi Andrzej Szczerski, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

„Art sfera” w sąsiedztwie Błoń ma być skupiona wokół tematyki sztuki współczesnej. Dyrektor dodaje, że ma to być kolejna „letnia, relaksacyjna strefa w Krakowie”. Spędzić czas będzie można jedynie na zewnątrz – instytucja nie planuje otwarcia budynku dla odwiedzających.

– Chcemy pokazać, jak to miejsce zmieni się kiedyś po przebudowie i zaadaptowaniu na Muzeum Architektury i Designu. Tereny zielone wokół budynku będą zachowane, nie zabudujemy ich. To taki pierwszy sygnał do tego, co będzie się tu działo po zakończeniu remontu – zaznacza Szczerski.

Pamiętajcie o ogrodach

W czerwcu Muzeum Narodowe w Krakowie rozpoczęło akcję „Pamiętajcie o ogrodach”. W ten sposób zachęca mieszkańców do odwiedzin muzealnych ogrodów i dziedzińców. Na liście są m.in. wspomniane ogrody przy Domu Mehoffera i Pawilonie Czapskiego, dziedzińce w Kamienicy Szołayskich czy Ośrodek Kultury Europejskiej „Europeum”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus