W piątek kolejne rozmowy o ważnej inwestycji. Tym razem urzędnicy organizują spacery

Wizualizacja linii tramwajowej fot. mat. prasowe

W piątek w czterech punktach pojawią się projektanci i miejscy urzędnicy, którzy mają odpowiadać na pytania w sprawie rozbudowy układu drogowego oraz budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic.

– Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią pana prezydenta Andrzeja Kuliga, będziemy chcieli spotkać się z mieszkańcami w terenie. W piątek od godziny 16, co godzinę, będziemy przemieszczać się do kolejnych punktów wzdłuż planowanej inwestycji. W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej udostępnimy szczegółowy harmonogram – zapowiedział podczas poniedziałkowego zdalnego spotkania z mieszkańcami Michał Pyclik z wydziału komunikacji i rozwoju Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Podkreślił, że w każdym sektorze projektanci będą mieli godzinę, aby spotkać się z krakowianami i odpowiadać na ich pytania w sprawie przygotowywanej linii tramwajowej. – Zaczynamy po południu, aby państwo mogli spokojnie nas znaleźć. Myślę, że spotkania zakończymy o ok. godziny 21 – podkreślił Pyclik.

Zapewnił, że do piątku na stronie miejskiej jednostki pojawi się tabela z pytaniami i sugestiami, które padały podczas sześciu zdalnych spotkań. – Przygotowujemy odpowiedzi na wszystkie państwa pytania, aby rozwiać wątpliwości – zaznaczył.

Plac budowy w rękach wykonawcy

Na początku czerwca, zgodnie z zapisami umowy, urzędnicy ZDMK przekazali plac budowy generalnemu wykonawcy, firmie Gülermak. Jak czytamy w komunikacie miasta, pierwsze prace przygotowawcze będą toczyć się w miejscach, które nie budzą wątpliwości mieszkańców.

Zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, odnosząc się zaś do kwestionowanej przez mieszkańców wycinki drzew, zaznaczył, że zgodnie z ustaleniami, wspomniana wycinka nie rozpocznie się do momentu, aż zakończą się spotkania z mieszkańcami, podczas których zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości dotyczące ochrony zieleni.

– Zależy nam, by organizowane spotkania były maksymalnie rzeczowe, więc chcemy się skupić na konkretnych odcinkach prowadzonej inwestycji. Dzięki temu mieszkańcom będzie łatwiej wyrazić opinię dotyczącą szczegółowych rozwiązań przyjętych w pobliżu ich miejsca zamieszkania – podkreślał Andrzej Kulig.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Mistrzejowice