Weekend w pigułce (16–18 sierpnia)

Kraków Live Festival potrwa od piątku do niedzieli fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
To będzie koncertowy weekend. Na terenie Muzeum Lotnictwa startuje Kraków Live Festival. Calvin Harris, Macklemore czy Years&Years to tylko niektórzy artyści, którzy wystąpią w naszym mieście.

Kraków Live Festival. Moc gwiazd

W piątek na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego stratuje Kraków Live Festival. Tym razem do Krakowa zawitają gwiazdy znane przede wszystkim młodemu pokoleniu – Calvin Harris, Macklemore, Years&Years, Post Malone, Ski Mask The Slump God, Rosalie, Masego, Tuzza, DJ Snake czy Aurora. Silna będzie również reprezentacja polskich artystów – na Kraków Stage wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Król, Marcelina, Kasperczyk i PRO8L3M. Szczegółowa rozpiska na stronie https://livefestival.pl/

Festiwalowicze mogą również zwiedzać wybrane krakowskie muzea za symboliczną złotówkę. Wystarczy okazać bilet lub opaskę Kraków Live Festival. Więcej informacji: Kraków Live Festival gra z muzeami

Festiwal popkultury jakiego jeszcze nie było

W piątek w Expo Kraków rozpoczyna się Festiwal Popkultury Confiction. To wydarzenie dla fanów fantastyki, nerdów i geeków i wszystkich miłośników kultury popularnej. Motywem przewodnim jest hasło „Wyobraź to sobie”. Na uczestników imprezy czeka m.in. wystawa modeli statków kosmicznych z Gwiezdnych wojen autorstwa Adama i Marka Kuleszów, Game Room, warsztaty robienia różdżek czy stoisko z piwem kremowym z Hogsmeade. Wydarzenie potrwa do 18 sierpnia. Program festiwalu jest dostępny na stronie: www.confiction.pl.

Festiwal Pierogów

Na Małym Rynku trwa Festiwal Pierogów. Jak co roku czekają na was pierogi z różnych punktów gastronomicznych, które zawalczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności – statuetkę Kazimierza Wielkiego.

16 i 17 sierpnia w godzinach: 12.00, 14.00 i 16.00, jak również 18 sierpnia w godzinach: 13.00, 14.30, 16.00 odbędą się darmowe warsztaty lepienia pierogów.

Muzyka w Starym Krakowie znów zachwyca

W czwartek rozpoczął się festiwal Muzyka w Starym Krakowie. Lato pożegnamy muzyczną wędrówką po zabytkach Krakowa. W trakcie festiwalu zabrzmią utwory od średniowiecza aż po współczesność, a wykonają je polscy i zagraniczni wykonawcy. Do naszego miasta zawitają m.in. Steven Isserliss, Pierre Hantai czy zespoły Chanticleer i Spanish Brass. Program dostępny na stronie http://www.mwsk.eu/

Moc wydarzeń nad zalewem Nowohuckim

Jak co tydzień zapraszamy nad zalew Nowohucki. To już ostatnie chwile, kiedy można odwiedzić Bulwar(t) Sztuki. W sobotę o 20.30 rozpocznie się spektakl „Kocham Bałtyk”, a w niedzielę od rana zajęcia jogi, warsztaty Impro Krk, kreatywne warsztaty rodzinne. O 16.00 rozpocznie się koncert zespołu Mehehe, a o 20.30 w plenerowym kinie zobaczymy film „Dogman”.

Piknikuj w zieleni

To też jeden z ostatnich weekendów, podczas którego warto wybrać się na Piknik Krakowski. 17 sierpnia piknikować w zieleni będzie można w parku Bednarskiego, a 18 sierpnia w parku Krakowskim. W programie m.in. zajęcia sportowe i warsztaty. Jak zawsze czeka na was strefa odpoczynku i pyszne jedzenie.

Nocny Market trwa

W naszym mieście działa również Nocny Market, który po raz pierwszy otwarto w ostatni lipcowy weekend. Na tyłach Hali 100-lecia Cracovii czeka street food, rzemieślnicze napoje i dobra muzyka. Market działa w godzinach od 16.00 do 02.00 w piątek, od 14.00 do 02.00 w sobotę i od 13.00 do 23.00 w niedzielę.

comments powered by Disqus