Wiceprezydent ostrzega krakowian z północy miasta. Od września będzie lepiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wchodzimy w bardzo trudny okres ogromnych prac budowlanych – mówi wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. Dodaje, że remont al. 29 Listopada oraz budowa linii tramwajowej na Górkę Narodową ułatwią w niedalekiej przyszłości poruszanie się w północnej części miasta.

Zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig w wideo opublikowanym trzy dni temu na oficjalnym kanale miasta mówi, że „wchodzimy w bardzo trudny okres ogromnych prac budowlanych”, które będą skumulowane na północy Krakowa. Mowa o budowie linii tramwajowej na Górkę Narodową, co wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu na ulicy Opolskiej oraz przebudowie al. 29 Listopada.

– Wszystko jest związane z dwiema ogromnymi inwestycjami, które w niedalekiej przyszłości niezwykle ułatwią mieszkańcom funkcjonowanie i poruszanie się po naszym mieście – dodaje Andrzej Kulig.

Przeprasza za utrudnienia, które potrwają kilka tygodni. – Chce zapewnić, że już od września będziemy mogli poruszać się po dwóch pasach ulicy Opolskiej. Proszę państwa o wyrozumiałość – jesteśmy w momencie, kiedy trzeba było to zrobić, ponieważ dłużej, z tymi trudnościami komunikacyjnymi w tym obszarze, nie można było czekać – zaznacza.

Przekonuje, że miasto nie mogło również wstrzymać się z budową linii tramwajowej od pętli w Krowodrzy Górce na Górkę Narodową. Kraków otrzymał blisko 85 procent dofinansowania z Unii Europejskiej na powstanie tej trasy.

– Bardzo państwu dziękuję za szereg uwag, zarówno krytycznych i pozytywnych. One ciągle nas czegoś uczą i staramy się je wykorzystywać w naszych rozmowach z wykonawcami, zwracamy im uwagę na różne niedogodności i czasami udaje nam się je usunąć – stwierdza Andrzej Kulig.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Krowodrza