6 zmian w organizacji ruchu na terenie Krakowa [OD ŚRODY]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę (4 maja) wprowadzone zostanie szereg zmian w organizacji ruchu drogowego na ulicach Krakowa. Utrudnienia dotkną również pasażerów komunikacji miejskiej.

1. Wyłączenie linii tramwajowej na odcinku ul. Wybickiego – pętla Krowodrza Górka

Od 4 maja tramwaje obsługiwane przez tabor dwustronny dojadą do okolic skrzyżowania ulic Bratysławskiej, Doktora Twardego i Wybickiego, gdzie zatrzymają się na tymczasowym przystanku „Bratysławska”, zlokalizowanym na wysokości ul. Pielęgniarek. Tam też będzie funkcjonował czasowy przystanek autobusowy, gdzie na pasażerów będzie czekała autobusowa komunikacja zastępcza do pętli Krowodrza Górka.

Kliknij, aby powiększyć mapę
Kliknij, aby powiększyć mapę

2. Zamknięcie odcinka ulicy Prądnickiej

W ramach pierwszego etapu wyremontowany został odcinek do wyjazdu z pętli autobusowej do wiaduktu. W czasie robót utrzymany był ruch jednokierunkowy. W środę, 4 maja rozpocznie się drugi etap prac. Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od al. Słowackiego do ul. Wrocławskiej – roboty potrwają ok. dwóch tygodni.

Kliknij, aby powiększyć mapę
Kliknij, aby powiększyć mapę

3. Wyłączenie linii tramwajowej na odcinku ulicy Basztowej

Od 4 do 15 maja na ulicy Basztowej prowadzone będą prace gwarancyjne na torowisku tramwajowym. W związku z robotami na skrzyżowaniach z ul. Długą i Pawią pojawią się zmiany w organizacji ruchu drogowego, a także kursowaniu autobusów i tramwajów.

Kliknij, aby powiększyć mapę
Kliknij, aby powiększyć mapę

4. Zamknięcie relacji ul. Centralna – al. Pokoju

W rejonie skrzyżowania ulic Centralnej, Sołtysowskiej i Na Łąkach trwają prace dewelopera w zakresie budowy ronda. 4 maja otwarta zostanie ul. Centralna – od skrzyżowania z ul. Sołtysowską w kierunku ul. Nowohuckiej. W tym samym dniu zamknięty zostanie fragment tej ulicy prowadzący w kierunku al. Pokoju. Taka organizacja będzie obowiązywała do sierpnia.

5. Zmiany na ulicy Podedworze

W środę, 4 maja ruszą prace na fragmencie ul. Podedworze – m.in. zostaną wybudowane nowe chodniki, przystanek, ulica zyska nową nawierzchnię. W pierwszym etapie (od 4 maja do 1 lipca) będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu: prace będą toczyć się po stronie południowej ul. Podedworze, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, wyjazd z osiedla będzie możliwy tylko w kierunku ul. Bochenka.

6. Kolejne zmiany na al. 29 Listopada

Od 5 do 10 maja będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu na alei 29 Listopada. Zajęty będzie prawy skrajny pas jezdni al. 29 Listopada w kierunku Warszawy oraz cały chodnik. Dla ruchu pozostanie jeden pas, zaś ruch pieszy zostanie poprowadzony tymczasowym ciągiem pieszym wzdłuż wygrodzenia terenu prowadzenia robót.