Kolejny rok bez popularnego festiwalu

Ava Max, 2022 rok fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Organizatorzy Kraków Live Festival poinformowali, że nie udało im się „stworzyć nowej przestrzeni festiwalowej” i tym samym stwierdzili, że w tym roku wydarzenie się nie odbędzie.

Po pandemicznej przerwie w 2022 roku Alter Art potrafił zorganizować wydarzenie na wysokim poziomie. Wówczas na dwóch scenach można było posłuchać takich artystów,: Jan Rapowanie, Anne-Marie, Ava Max i Halsey oraz Rosalie, Kinny Zimmer, Parcels, a także White 2115.

W 2023 roku organizatorzy poinformowali, że pracują nad nową formułą. – Prace nad nową formułą festiwalu trwają i chcemy, aby wydarzenie zostało zorganizowane na najwyższym poziomie. Dlatego musimy przełożyć Kraków Live Festival na 2024 rok i już pracujemy nad nową edycją – tłumaczyła Małgorzata Kłos z Alter Art.

Jak na razie nic z tego nie wyniknęło. 18 kwietnia pojawiło się oświadczenie, w którym czytamy, że pomimo starań organizatorów „nie udało się zapewnić i stworzyć nowej przestrzeni festiwalowej, która umożliwiłaby realizację Kraków Live Festival na odpowiednim poziomie i skali w roku 2024”.

Organizatorzy wyrazili nadzieję, że uda się pokonać przeciwności i zorganizować festiwal w przyszłym roku.