Historia najbardziej uroczego urwisa na scenie Teatru Bagateli [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Choć od publikacji „Przygód Tomka Sawyera” minęło 148 lat to bohater się nie starzeje, a jego perypetie wciąż fascynują kolejne pokolenia. Z myślą o młodszej publiczności Krzysztof Materna przygotował sceniczną wersję przygód bohatera Twaina.

Spektakl w reżyserii Materny jest bardzo kolorowy i dynamiczny. Dużo dzieje się na scenie. Gra aktorów przypomina wspaniałą, beztroską zabawę. Muzyczno-wizualne widowiskom jakie Teatr Bagatela proponuje młodym widzom, jest spektaklem, również przeznaczonym dla dorosłych. Wybrzmiewa w nim uniwersalne przesłanie o sile przyjaźni.Tomek to nastolatek z głową pełną pomysłów. Wraz ze swoim przyjacielem Huckiem Finnem przeżywa fascynujące przygody.

Miłosz Markiewicz, który gra tytułową rolę, został właśnie etatowym aktorem Teatru Bagatela. – To duże wyróżnienie, tym bardziej, że jestem jeszcze na czwartym roku studiów, więc już przygotowując spektakl dyplomowy. Miałem świadomość tego, że przyjdzie mi tutaj stawiać pierwsze kroki. Więc tym bardziej ogromne wyróżnienie i zaszczyt. I główna rola u Krzysztofa Materny, więc naprawdę jest to wspaniały czas – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl. 

Zapytany o pierwsze wrażenia w pracy z zespołem Bagateli, aktor młodego pokolenia podkreśla, że „otrzymał mnóstwo wsparcia”.  – W tym spektaklu gra dwójka moich pedagogów ze szkoły teatralnej, więc to pierwsze spotkanie pedagog–uczeń na scenie. Bardzo dużo wyobrażeń na ten temat, ale ostatecznie przebiegło to bardzo, bardzo miło. Ogrom wsparcia, który od nich otrzymałem, jest naprawdę powalający – dodaje.

Już w najbliższą sobotę (20 kwietnia) w Teatrze Bagatela odbędzie się premiera „Przygód Tomka Sawyera” w reżyserii Krzysztofa Materny. Na Dużej Scenie przy Karmelickiej 6 zagrają: Krzysztof Cybulskie (Huck), Aleksandra Godlewska (ciotka Polly), Monika Padewska (Becky), Justyna Schneider (Amy Lawrens), Kaja Walden (Narratorka), Przemysław Branny (Alfred/Sędzia), Marek Bogucki (doktor Robinson), Wojciech Leonowicz (pan Dobbins/Pastor), Tomasz Lipiński (Walijczyk), Maciej Sajur (Sid), Kosma Szyman (Kosmaty Joe), Patryk Szwichtenberg (Joe Harper), Piotr Urbaniak (Muff Potter).