Utrudnienia na moście Dębnickim. Będą zmiany w organizacji w ruchu dla pieszych i rowerzystów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W związku z pracami na chodniku od strony Wawelu, od środy, 24 od ok. godz. 7.00, piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z tej części most

Roboty potrwają do wtorku, 30 kwietnia. Z kolei od poniedziałku, 6 maja rozpoczną się prace na chodniku od strony Salwatora. On również zostanie zamknięty dla pieszych i rowerzystów. Roboty potrwają do soboty, 11 maja.

Chodzi o wymianę dotychczasowej części nawierzchni z żywicy, która miała zabezpieczyć tę część mostu przed ewentualnymi uszkodzeniami. Teraz drogowcy przystąpią do prac związanych z ułożeniem docelowej nawierzchni.

Uciążliwy remont

Ruch na moście Dębnickim został w pełni przywrócony 30 listopada, po niecałych pięciu miesiącach prac. – Poprawiono stan techniczny obiektu w obrębie płyty pomostowej. Wymieniono zarówno nawierzchnię asfaltową jezdni i nawierzchnię kap chodnikowych z żywic. Wykonano nową izolację płyty pomostowej, która została poprzedzona niezbędnymi naprawami jej żelbetowej konstrukcji. Wymieniono elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, bariery energochłonne, oświetlenie oraz krawężniki. Podniesiono balustrady i zabezpieczono je przed korozją. Wpusty (studzienki) odprowadzające wodę z mostu przeprojektowane zostały tak, żeby nie najeżdżały na nie pojazdy, dzięki temu zwiększył się komfort przejazdu – wyliczali urzędnicy w komunikacie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki