Tramwaj do Mistrzejowic. Nowy etap prac, będą parkingi zastępcze

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek 16 kwietnia rozpoczną się prace związane z przebudową ciepłociągu przy ul. Meissnera. W związku z robotami parking wzdłuż budynków nr 4 i 6 będzie czasowo wyłączony z użytkowania.

Zastępcze miejsca postojowe dla mieszkańców zostaną wyznaczone przy sklepie Castorama oraz naprzeciwko wieżowca Pilot Tower.

Miasto tłumaczy, że przebudowa sieci podziemnej ciepłociągu to skomplikowany proces, który wymaga precyzyjnego planowania i koordynacji działań. Prace prowadzone są etapami, z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Po ukończeniu prac nad nowymi elementami, przeprowadzane są przepięcia, a następnie demontaż starej infrastruktury. Sieci podziemne umieszcza się głównie pod chodnikami, parkingami, ścieżkami rowerowymi oraz w pasach zieleni. Pozwala to na łatwy dostęp do instalacji w czasie naprawy lub prac konserwacyjnych. W przypadku naprawy nie wymaga to naruszania nawierzchni jezdni, co minimalizuje zakłócenia w ruchu drogowym.

Jakie dokładnie utrudnienia czekają mieszkańców?

W związku z prowadzonymi pracami parking przy ul. Meissnera 4 i 6 będzie sukcesywnie zamykany wraz z postępem robót. Teren, który będzie objęty pracami w pierwszej kolejności, został zaznaczony na grafice:

tramwajdomistrzejowic.pl
tramwajdomistrzejowic.pl

Parkingi zastępcze

Dla mieszkańców zostaną wyznaczone miejsca zastępcze – przy Castoramie (od strony ul. Młyńskiej), a także na ul. Pilotów przy biurowcu Pilot Tower (na zamkniętym odcinku drogi).

tramwajdomistrzejowic.pl
tramwajdomistrzejowic.pl

tramwajdomistrzejowic.pl
tramwajdomistrzejowic.pl

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony