Wielopole po nowemu [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na ul. Wielopole kończą się prace związane ze zmianą organizacji ruchu. Największą nowością będzie pomalowany na czerwono kontrapas rowerowy.

Zmiany nie ograniczyły się do samego oznakowania. Na sporym odcinku ulicy wymieniona została nawierzchnia – w miejscu, w którym dotychczas obowiązywało ukośne parkowanie.

Wkrótce parkowanie wróci, ale już w wersji równoległej. To oznacza zmniejszenie liczby miejsc parkingowych, za to możliwe było wyznaczenie kontrapasa rowerowego, odsuniętego nieco od ustawionych wzdłuż ulicy samochodów.

Część całości

Rowerzyści zyskują więc nowe połączenie z okolic Poczty Głównej w stronę ul. Dietla, gdzie z kolei też planowane są spore zmiany (o szczegółach pisaliśmy TUTAJ).

Nowy pas będzie jednokierunkowy, w przeciwną stronę rowerzyści pojadą w ruchu ogólnym. Tutaj też nowe malowanie reguluje sposób poruszania się – w sąsiedztwie dawnego gmachu PKO ruch samochodowy został oddzielony od rowerowego obszarem wyłączonym z ruchu, z plastikowymi słupkami.

Już kończą

Choć na kontrapasie można już spotkać rowerzystów, prace przy zmianie oznakowania jeszcze trwają. – Wszystko będzie gotowe jeszcze dziś lub najpóźniej jutro – mówi nam Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Po zakończeniu prac ekipa zajmie się kolejnymi lokalizacjami. W kolejce czekają ul. Grzegórzecka, ul. Dietla i most Grunwaldzki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus