Wschodnia obwodnica Krakowa niedopuszczona do użytkowania

Most na wschodniej obwodnicy Krakowa fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Wschodnia obwodnica Krakowa ma być oddana w czwartek dla kierowców, jednak dalej urzędnicy nie mają pozwolenia na użytkowanie. Zapowiadają, że wkrótce otrzymają komplet decyzji administracyjnych, jednak nie podają konkretnego terminu.

Za dwa dni w czwartek minister infrastruktury i budownictwa ma otworzyć nowy fragment 4,5 kilometrowej drogi ekspresowej wchodzącej w skład obwodnicy Krakowa. Informację potwierdził publicznie szef resortu Andrzej Adamczyk. Wiadomości z Warszawy wzbudziły zdziwienie w oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który z mediów miał się dowiedzieć o terminie oddania ich inwestycji.

Inwestycja bez pozwolenia

Czy termin będzie dotrzymany? Inwestycja nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie drogi. Brak tej decyzji administracyjnej powoduje, że kierowcy nie będą mogli z niej korzystać. Kiedy inwestor planuje otrzymać decyzję? – Wkrótce. Trwają odbiory robót – odpowiada Iwona Mikrut z GDDKiA.

Przedstawicielka urzędu dodaje, że na terenie obwodnicy trwają jeszcze drobne prace, jak np. montaż barier energochłonnych oraz wypełnień ekranów akustycznych.

Poniedziałkowy falstart

Falstart z otwieraniem innych fragmentów drogi S7 urzędnicy resortu zaliczyli na początku tego tygodnia. Wcześniej zaprosili dziennikarzy na oddanie odcinka między węzłem Radom Południe, a granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Na prędko pracownicy ministerstwa w sobotę zmienili datę przecięcia wstęgi, bo droga nie miała pozwolenia na użytkowanie.

Chcieliśmy uzyskać informację z wojewódzkiego oraz powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego, na jakim etapie jest procedura wydawania pozwolenia dla GDDKiA. W pierwszym inspektoracie usłyszeliśmy, że szefa nie ma w urzędzie, a jego zastępca może dopiero jutro porozmawiać. Pracownicy powiatowego inspektoratu nie zechcieli podnieść słuchawki.

Z informacji, które uzyskaliśmy w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa wynika, że termin czwartkowy nie jest zagrożony. – Kontrola była prowadzona w sobotę i powstaje ostateczna dokumentacja – mówi urzędnik resortu.


Fot. GDDKiA Kraków

comments powered by Disqus