Wyjątkowy prezent – co wybrać, by podarować najbliższym coś szczególnego?

Okazji do tego, by obdarować kogoś z najbliższej rodziny, przyjaciela czy współpracownika jest w ciągu roku wiele – urodziny, imieniny, Święta Bożego Narodzenia, Walentynki oraz wiele innych. Jak wybrać prezent naprawdę wyjątkowy? Najlepiej zdecydować się na podarek personalizowany.

Trafiony prezent, czyli jaki?

Wybór prezentu powinien być dobrze przemyślany, by nasz podarek nie wylądował zakurzony w kącie domu osoby, którą chcemy obdarować. Udany prezent to taki, który przede wszystkim będzie pasować do charakteru i zainteresowań osoby, której mamy zamiar go wręczyć. Kupno eleganckiej zapalniczki i papierośnicy komuś, kto nie pali papierosów to zdecydowane faux-pas. Prezent powinien również zaskakiwać i wywołać uśmiech na twarzy tego, kto go otrzyma. Najlepiej, by był praktyczny, a zarazem oryginalny. Tym samym okazuje się, że wybór prezentu idealnego wcale nie jest taki łatwy.

Co najczęściej kupują Polacy?

Niestety, według badań, Polacy najczęściej kupują prezenty na ostatnią chwilę – tym samym podarki są nieprzemyślane i mało kreatywne. Najczęściej kupowanym prezentem lub dodatkiem do prezentu urodzinowego albo imieninowego są kwiaty, słodycze i alkohol – np. butelka wina dla kobiety lub whiskey dla mężczyzny. Duże galerie handlowe oraz sieci sklepów, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferują karty prezentowe, które są niewątpliwie praktyczne, bowiem osoba, którą chcemy obdarować, sama kupi sobie to, co w danym momencie jest jej potrzebne. Niemniej jednak jest to pójście na łatwiznę, które jest absolutnie niedopuszczalne, jeśli zostaliśmy zaproszeni np. na okrągłą rocznicę ślubu lub urodzin. Co zatem kupić w prezencie?

Prezenty personalizowane

Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowych prezentów. Ciekawym sposobem na uczczenie szczególnego dnia jest kupienie podarku personalizowanego, dzięki któremu mamy gwarancję, że będzie naprawdę unikatowy, a obdarowana osoba poczuje się wyróżniona i doceniona. Może być to na przykład zestaw do wina w eleganckiej drewnianej skrzyneczce z imieniem jubilata albo komplet szklanek z karafką do alkoholu z ciekawą inskrypcją i datą. Oczywiście tego typu prezenty nie sprawdzą się dla abstynentów.

Majsterkowicze z pewnością docenią narzędzie typu mooltitool z imieniem, a podróżnicy – personalizowaną mapę świata, na której mogą zaznaczać miejsca, które odwiedzili lub planują odwiedzić. Wyjątkowy prezent może być również zabawny w swojej formie. Może to być np. plakat w formie okładki znanego magazynu lub filmu ze zdjęciem osoby, której ma się zamiar go wręczyć. Miłośnikom biwaków przyda się z pewnością nóż myśliwski z imieniem i hasłem: „nóż do zadań specjalnych”, a ceniący sobie komfort domatorzy docenią poduszkę z zabawną sentencją lub własnym zdjęciem. Na rocznicę ślubu rodziców lub teściów polecamy zestaw ręczników z personalizowanym haftem lub wyjątkowy obraz na płótnie – np. z zdjęciem z dnia ślubu. Inne inspirujące pomysły znaleźć można w artykule: „Wyjątkowe pomysły na prezent - gdzie szukać inspiracji?”.

Życzymy udanych zakupów i zadowolonych min osób, którym prezent zostanie wręczony.

comments powered by Disqus