Wyłączyli system filtracji. „Dojdzie do nadmiernego rozwoju glonów”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Z powodu uszkodzenia rury, przez dwa tygodnie nie będzie działał system filtrowania wody w stawie znajdującym się w Parku Lotników Polskich.

 – System filtrowania wody w stawie w Parku Lotników został wyłączony na około dwa tygodnie – poinformowali pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej. Mówią, że mimo zakazu wchodzenia do zbiornika uszkodzona w sposób mechaniczny została jedna z rur znajdujących się w zbiorniku.

– Prac oczyszczających wymagać więc będzie woda, w której dojdzie do nadmiernego, naturalnego rozwoju glonów. W takiej sytuacja czasowe wyłączenie filtracji wzmocni ten proces, co spowoduje kumulację glonów i późniejsze opadnięcie ich na dno zbiornika, tak aby w kolejnym etapie można było skutecznie zastosować produkty stabilizujące poziom pierwiastków w wodzie m.in. zawartość fosforu – tłumaczą. Przekonują, że wpłynie to na przejrzystość wody.

Przedstawiciele ZZM dodają, że działanie zostanie połączone z pielęgnacją roślin w strefie przybrzeżnej. Zostaną one wzmocnione za pomocą nawozów kompleksowych. –Przewidujemy, że zazielenienie wody utrzymywać będzie się przez około trzy tygodnie, na co wpływ będzie miała również pogoda – zaznaczają.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus