Zabytkowe tramwaje i autobusy po raz ostatni na ulicach Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niedzielę, 25 września, zakończy się 20. sezon Krakowskiej Linii Muzealnej. Oznacza to, iż historyczne tramwaje i autobusy po raz ostatni wyjadą na ulice Krakowa.

Zapowiada się niezwykła niedziela dla miłośników zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Po raz pierwszy w tym roku jednego dnia wyjadą one na trzy linie: nr 0 (Dajwór – Cichy Kącik), nr 15 (Pleszów – Cichy Kącik) oraz 504 (Centrum Jana Pawła II - Cichy Kącik). Wszystkie pojazdy będą dojeżdżać do Cichego Kącika.

Na regularnej linii nr 15 zadebiutuje odbudowany w tym roku wagon 105NT. To wyjątkowy tramwaj z nietypowym napędem. W niedzielę mieszkańcy Krakowa i turyści będą mogli także po raz ostatni podróżować wagonem 102Na. Po 25 września wróci on bowiem do Poznania.

Oprócz tych wagonów na linii nr 15 pojedzie jeszcze skład N i ND. Z kolei na linii nr 0 pojedzie przedwojenny skład wagonów SN2 i PN2.

Jeśli chodzi o historyczne autobusy, na linii 504 będą kursować kultowe w Krakowie pojazdy: Ikarus 260, „Ogórek” Jelcz RTO oraz Scania 113 CLL. Szczegóły na www.mpk.krakow.pl.