Zarzut i areszt dla mężczyzny, który miał obnażać się przed dziewczynką

fot. Krzysztof Kalinowski
34-latek usłyszał w czwartek zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej osoby do poddania się tzw. innej  czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

8 stycznia na terenie Olszy 10-latka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który ostentacyjnie obnażył się przed nią i zwrócił się do niej używając nieprzyzwoitych słów. Małoletnia ominęła nieznajomego i poszła do domu, gdzie poinformowała bliskich o tym, co się stało. Sprawę zgłosił w komisariacie ojciec dziewczynki. Poszukiwania mężczyzny ułatwiał zapis monitoringu.


– 11 stycznia po południu policjanci zattrzymali poszukiwanego w jego krakowskim mieszkaniu.Zebrane w sprawie materiały zostały przesłane do prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście - Wschód . W czwartek doprowadzono tam 34-latka na przesłuchanie. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej osoby do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji. 

W piątek Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

comments powered by Disqus