Zdewastowane miejskie rowery

fot. ZTP w Krakowie

Jeszcze dobrze nie wystartowała, a już wstrzymana została miejska wypożyczalnia elektryczny rowerów. – Powód to nie awaria, a zwykły wandalizm – poinformował magistrat.

W środę na oficjalnej stronie miasta na Facebooku pojawiła się informacja o wstrzymaniu wypożyczalni rowerów Park-e-bike na parkingach P&R.

– Wiele rowerów zostało uszkodzonych poprzez urwanie dzwonków, hamulców, pedałów, siedzeń czy linek na bagaże. Były też rowery ze złamaną ramą czy kierownicą – przekazali urzędnicy.

– Naprawa i zastępowanie uszkodzonych rowerów generuje dodatkowe koszty, które obciążają budżet miasta i mogą prowadzić do zmniejszenia liczby dostępnych rowerów dla innych użytkowników. Apelujemy o szacunek i odpowiedzialne korzystanie z bezpłatnych rowerów publicznych. Wspólna troska o rowery publiczne pozwoli na dłuższe korzystanie z nich przez mieszkańców – czytamy na miejskiej stronie.

Wypożyczalnia funkcjonuje dopiero od miesiąca. Jednoślady można znaleźć na parkingach P&R Czerwone Maki, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów i Kurdwanów. Do dyspozycji jest ok. 80 rowerów, a skorzystanie z jest  bezpłatne.

Więcej szczegołów tutaj: