„Zes…ł się, a nie zmartwychwstał”. Skandaliczny wpis radnego i reakcja przewodniczącego dzielnicy

Archiwum fot. Krzysztof Piotr Kalinowski

Jeden z czytelników przesłał nam screen odpowiedzi na wpis ks. Daniela Wachowiaka na Twitterze. Radny z dzielnicy III Prądnik Czerwony Arkadiusz Potyka w niewybredny sposób skomentował tradycyjne obwieszczenie o zmartwychwstaniu Jezusa.

– Zes…ł się, a nie zmartwychwstał – tak radny z Prądnika Czerwonego skomentował wpis duchownego, który napisał: „Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!”.

O takie zachowanie zapytaliśmy przewodniczącego zarządu dzielnicy Piotra Moskałę. – Wpis uważam za skandaliczny. Pisanie tego typu obraźliwych postów nie przystaje nikomu, a tym bardziej osobie, która z założenia reprezentuje mieszkańców jako członek rady dzielnicy – odpowiedział i odesłał nas do swojego oświadczenia na Facebooku.

Przewodniczący Moskała napisał, że ubolewa w związku z zaistniałą sytuacją. – Jednocześnie pragnę podkreślić, że działanie pana Arkadiusza Potyki nie jest stanowiskiem Rady Dzielnicy, a jego profil w mediach społecznościowych nie jest profilem, na którym prezentowane jest stanowisko Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Informuję ponadto, że nie posiadam kompetencji do monitorowania i wpływania na treści prezentowane na portalach społecznościowych przez poszczególnych Członków Rady – czytamy w oświadczeniu.

Dalej radny Piotr Moskała tłumaczy, że nie ma żadnego wpływu na zachowanie któregokolwiek z radnych zarówno w kwestii ich pracy dla dzielnicy, jak i w czasie wolnym.

Radny Arkadiusz Potyka od 19 kwietnia, kiedy to zapowiedział przesłanie oświadczenia w tej sprawie, nie skontaktował się z naszą redakcją.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus