Zmiany na al. 29 Listopada. Kierowcy przejadą nowym odcinkiem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Od 27 lipca ruch samochodowy zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną jezdnię al. 29 Listopada na odcinku od Węgrzeckiej do Banacha – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich. Wykonawca natomiast przebuduje istniejący pas drogowy.

Ruch samochodowy zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną jezdnię al. 29 Listopada na odcinku od granicy do Banacha o 7 rano. Wykonawca zajmie się robotami na starym pasie drogowym. – Tu prace, a więc przebudowa instalacji, zmiana poziomu drogi, ułożenie podbudowy i asfaltu, mają potrwać do kwietnia 2023 roku – mówi Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM-u.

Urzędnik dodaje, że w miejscu przekierowania ruchu drogowego na nowo wybudowany odcinek asfaltu wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, zaś na pozostałym odcinku ograniczenie do 50 km/h. Dojazd do ul. Belwederczyków zostanie zapewniony przez tymczasowy wjazd zlokalizowany na południe od istniejącego wjazdu.

Ruch pieszy zostanie przeniesiony na nowy odcinek chodnika oraz tymczasowy ciąg za pomocą barier drogowych. W ciągu nowego odcinka zostanie zlokalizowane tymczasowe przejście dla pieszych w rejonie ul. Belwederczyków, umożliwiające również dojście do tymczasowych przystanków komunikacji miejskiej. Utrzymany będzie również ruch pieszy na odcinku od ul. Belwederczyków do ul. Witkowickiej po zachodniej stronie al. 29 Listopada.

W sierpniu powinien zostać oddany do ruchu nowo wybudowany fragment jezdni na odcinku od Banacha do Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony