Zmiany przy skrzyżowaniu Wielickiej i Kostaneckiego. Jeden fragment otwarty, inny zamknięty

Przebudowa ul. Kostaneckiego, zdjęcie z sierpnia fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od środy 22 września na przebudowywanej ul. Kostaneckiego, w sąsiedztwie szpitali w Prokocimiu, zmieniła się organizacja ruchu. W obecnej wersji będzie obowiązywać już do końca prowadzenia prac.

Wróciła możliwość wjazdu w ul. Kostaneckiego z ul. Wielickiej i Teligi. Z kolei w te ulice nie  będzie można wjechać z ul. Kostaneckiego. Do terenów szpitalnych oraz obiektów naukowych i handlowych będzie można dojechać ul. Marii Orwid i dalej ul. Jakubowskiego.

Kolejny etap

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kostaneckiego, która nastąpiła 22 września, ma związek z kolejnym etapem przebudowy tej ulicy. Tym razem  drogowcy przenieśli się z pracami na wschodnią część  ulicy. Co za tym idzie nie będzie możliwy wyjazd z ul. Kostaneckiego w ul. Wielicką  i Teligi. Za to z tych ulic będzie możliwy wjazd w ul. Kostaneckiego. Tam kierowcy jadą już po nowym asfalcie.

Ruch dwukierunkowy na ul. Kostaneckiego obowiązuje od skrzyżowania z ul. Medyczną. Zachowana będzie także zawrotka na wysokości ul. Wlotowej. Wprowadzone zakazy nie dotyczą pojazdów służb medycznych.

Nowa droga do szpitala

W tym czasie wykonawca przebudowy ul. Kostaneckiego będzie kontynuował roboty na skrzyżowaniu tej ul. z ul. Wielicką, polegające m.in. na instalacji oświetlenia, sygnalizacji i systemu sterowania ruchem.

Przypomnijmy – przebudowa ul. Kostaneckiego jest pierwszym z zadań, którego celem jest modernizacja układu drogowego w Prokocimiu i poprawa obsługi komunikacyjnej szpitala UJ. Prace rozpoczęły się wiosną i zakończą na początku 2022 roku. Od września tego roku rozpoczęła się z kolei realizacja drugiego etapu zadania – czyli rozbudowa ul. Jakubowskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus