Zmiany w ruchu w Witkowicach. To w związku z budową północnej obwodnicy

Miejsce przecięcia obwodnicy i ul. Dożynkowej fot. GDDKiA

GDDKiA poinformowała o wprowadzeniu zmian w ruchu na ul. Dożynkowej na północy Krakowa. Kierowcy będą tam teraz omijać miejsce, w którym powstaje jeden z obiektów obwodnicy miasta.

Na tym etapie prac utrudnienia dla kierowców związane z budową północnej obwodnicy Krakowa nie są bardzo uciążliwe. To głównie ograniczenia prędkości przy wyjazdach z placu budowy lub bypassy pozwalające ominąć miejsce prac.

Takie zmiany w lutym wprowadzono w Bosutowie, w marcu w Węgrzcach, teraz natomiast przyszedł czas na ul. Dożynkową w Krakowie, nieco na północ od dawnego szpitala okulistycznego w Witkowicach. Różnica jest taka, że w dwóch poprzednich przypadkach tymczasowe drogi wykonano z betonowych płyt, na co narzekają ich użytkownicy. Tutaj natomiast samochody będą jeździć po asfalcie.

Powstanie wiadukt

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zmianie organizacji ruchu w piątek. Data zakończenia nie została podana, aczkolwiek można się spodziewać, że utrudnienia o różnym natężeniu potrwają tam przez długi czas.

 

Na ulicy Dożynkowej powstaje jeden z wielu wiaduktów na trasie obwodnicy. Ulica będzie przebiegać górą, a droga ekspresowa dołem.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały