Znów wyłączą torowisko od Poczty Głównej do dworca. Trzeba wymienić fragment szyny

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Torowisko pomiędzy Pocztą Główną a dworcem wymaga naprawy. Dziś wieczorem i w nocy tramwaje nie pojadą tym odcinkiem, a fragment szyny zostanie wymieniony.

Problemy z torowiskiem w tym miejscu już w środę wymusiły czasowe wyłączenie ruchu i skierowanie tramwajów na objazdy. Wówczas jednak ekipy utrzymaniowe tylko doprowadziły torowisko do stanu używalności, by nie blokować ruchu w godzinach szczytu. Większą naprawę zaplanowano na najbliższą noc.

– Prace rozpoczną się w czwartek 13 stycznia ok. godz. 20:00 i zakończą w piątek 14 stycznia ok. godz. 04:30. Ekipy wymienią fragment uszkodzonej szyny, za zwrotnicą zjazdową w kierunku ul. Westerplatte. Tramwaje nie będą kursować na odcinku od Poczty Głównej do Teatru Słowackiego – zapowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Trasa objazdowa

Na czas prac ruch tramwajowy zostanie wstrzymany tylko na torze w kierunku przystanku Teatr Słowackiego, w przeciwnym kierunku będzie się odbywał bez zmian. Tramwaje linii 1, 3, 10, 19, 22, 24 i 52 kierowane będą trasą wokół pierwszej obwodnicy, czyli przez ul. Straszewskiego i Podwale.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus