21-letni Hiszpan odpowie za kradzież w sklepie

fot. Małopolska Policja

Policjanci zatrzymali w poniedziałek mężczyznę, który w sklepie z odzieżą w jednej z krakowskich galerii handlowych ukradł towar na ponad tysiąc złotych. Część ubrań złodziej założył na siebie i wyszedł ze sklepu.

30 stycznia tuż przed godziną 19 policjanci udali się do jednej z galerii handlowych na południu Krakowa, gdzie w sklepie z odzieżą miało dojść do kradzieży. Na miejscu zastali pracownika ochrony, który wskazał mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież.

Jak się okazało, był to 21-letni obywatel Hiszpanii. – Mundurowi ustalili, że mężczyzna po wejściu do sklepu wybrał z półek ubrania, część spakował do plecaka, natomiast pozostałe założył na siebie i wyszedł ze sklepu. Złodziej został ujęty przez ochroniarza, który wezwał policję – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Wszystkie skradzione rzeczy, o wartości ponad tysiąca złotych, wróciły do sklepu. 21-latek natomiast został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. We wtorek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.