60 ton darów od krakowian w jeden dzień. Potrzebny magazyn

Pod stadionem trwa kolejna odsłona zbiórki. Na miejscu pracują strażnicy miejscy fot. JG

Noc z piątku na sobotę upłynęła w punkcie zbiórki przy ul. Reymonta na paletowaniu darów zebranych wśród krakowian. Mieszkańcy przynieśli wczoraj 60 ton różnego rodzaju produktów, a miasto przewiduje, że dzisiejsza zbiórka da jeszcze wyższy wynik.

W piątek wieczorem wiceprezydent Andrzej Kulig apelował do przedstawicieli rządu o to, by uprościć procedury wjazdu samochodów z darami na teren Ukrainy. Okazało się bowiem, że przez granicę mogą przejechać tylko samochody do 3,5 tony, z ładunkiem nie przekraczającym wartości 1000 euro i to bez możliwości przewiezienia lekarstw.

Rano na miejskim profilu pojawiły się już zdjęcia załadunku darów na duży samochód ciężarowy. – W nocy na stadionie Wisły trwała praca polegająca na paletowaniu zebranej żywności. Teraz trwa ładowanie palet i jeszcze dzisiaj wyjadą one z Krakowa, by trafić na polsko-ukraińską granicę. W sumie w magazynie znalazło się już około 50 ton darów, które będą sukcesywnie przygotowywane do wysyłki i przewożone – poinformowało miasto.

Służby miejskie informują, że potrzebują dużej hali magazynowej na dary dla Ukrainy. Skontaktować można się pod numerem telefonu 12 616 18 79 w godz. 12.00–20.00 lub pod adresem e-mail: pomocdlalwowa[at]um.krakow.pl.

Ciepłe posiłki

Od dzisiaj miasto obejmie pomocą w formie gorących posiłków uchodźców z Ukrainy, którzy w nocy dotarli do Krakowa. Posiłki będą wydawane przy ul. Radziwiłłowskiej 3. Ciepły posiłek (zupa i drugie danie) będzie można odebrać od godziny 13.00. – Jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami pozarządowymi i na bieżąco ustalamy potrzeby – czytamy w komunikacie miasta.

comments powered by Disqus