8 mln złotych dla małopolskich szkół

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Województwo ogłosiło nabór dla szkół, które są zainteresowane zakupem sprzętu komputerowego. Na zgłoszenia urzędnicy czekają do 26 października.

Jak informuje urząd marszałkowski, O dofinansowanie mogą wnioskować dyrektorzy szkół publicznych i niepubliczne – podstawowych, ponadpodstawowych i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne, z wyłączeniem szkół zawodowych.

– Ogłoszenie konkursu jest potwierdzeniem jak poważnie samorząd Małopolski traktuje edukację. To nie wszystko, bo po rozstrzygnięciu pierwszego naboru zostanie uruchomiony konkurs grantowy na przeprowadzenie transformacji cyfrowej 22 szkół modelowych w regionie. Kwota przeznaczona na konkurs wyniesie 2 mln złotych – informuje Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego.

– Celem głównym projektu jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych poprzez zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego zdalne nauczanie, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i skutkami koronawirusa – czytamy w komunikacie UMWM.

Wypełniony wniosek o grant powinien zostać dostarczony w formie elektronicznej na adres e-mail: tarczaedukacyjna@umwm.malopolska.pl

comments powered by Disqus