Alpaki na Politechnice Krakowskiej. Studenci przetestują zooterapię

fot. materiał prasowy

W piątek, 10 czerwca, na zaproszenie studentów na kampus główny Politechniki zawitają alpaki i kozy z mini zoo Jeziorkowo. Wydarzenie to część ogólnopolskiej akcji "Studenci dla zdrowia". W jej ramach żacy PK już zimą morsowali, potem podczas silent disco poznawali zalety muzykoterapii, a teraz będą mogli dowiedzieć się więcej o magicznych właściwościach zooterapii.

– Tą akcją chcemy zwrócić uwagę na ważny problem studenckiego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Chcemy okazać, że z problemami zdrowotnymi nie musimy zostawać sami, jest wiele form wsparcia, także naturalnych, o których każdy młody człowiek może pomyśleć. Zwrócenie się o pomoc w sytuacji życiowych trudności nie jest wyrazem słabości, ale prawem każdego z nas – mówi Maksymilian Pach z NZS PK, koordynator akcji „Alpaki na PK”.

W piątek 10 czerwca na kampusie głównym uczelni  pojawią się alpaki i kozy z Jeziorkowa, krakowskiego gospodarstwa i mini, które zajmuje się m.in. alpakoterapią. Zwierzaki i ich opiekunowie będą czekać na studentów w godz. 12-16 obok budynku biblioteki w kampusie przy ul. Warszawskiej 24.

– Będzie się można przytulić do alpak, pogłaskać kozy, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Ich opiekunowie opowiedzą o zaletach zdrowego stylu życia i zbawiennego wpływu kontaktu ze zwierzętami na zdrowie i nastrój człowieka – mówi Maksymilian Pach.

comments powered by Disqus