Amunicja na lotnisku. Pasażerowie nie unikną kary

fot. Straż Graniczna

W czwartek na lotnisku w bagażu jednego z pasażerów znaleziono amunicję. To kolejny taki przypadek w ostatnich dniach.

1 września podczas prowadzenia czynności kontroli bezpieczeństwa pasażerów i ich bagażu kabinowego pracownicy Służby Ochrony Lotniska znaleźli w bagażu mężczyzny lecącego do Frankfurtu 30 sztuk amunicji kal. 7,62x39.

– Zgodnie z obowiązującą procedurą pasażer wraz z ujawnioną amunicją został  przekazany Straży Granicznej do dalszego postępowania – informuje Natalia Vince, rzeczniczka prasowa lotniska.

Do Włoch z nabojami

W środę natomiast straż graniczna informowała o ujawnieniu amunicji w bagażu obywatela Włoch, odlatującego do Bari.

Szczegółowa kontrola wykazała, że w bagażu podręcznym pasażera znajdowało się 45 szt. amunicji G.F.L. 8 mm. – Mężczyzna oświadczył, że zawodowo zajmuje się szkoleniem psów i amunicję wykorzystuje podczas pracy. Dodał, że przed podróżą zapomniał wyjąć ją z plecaka i nie był świadomy jej posiadania – relacjonuje straż graniczna.

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny na terytorium Polski, gdzie znaleźli jedną sztukę broni produkcji włoskiej wraz z kolejnymi 50 sztukami pasującej do niej amunicji G.F.L 8 mm.

– Jak się okazało, 29-letni pasażer nie posiadał dokumentów uprawniających go do posiadania na terenie RP zarówno broni, jak i amunicji – czytamy w komunikacie. Obywatel Włoch został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty.