Barbara Nowak wyleci? „Jej wypowiedź była szkodliwa”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek na antenie Radia Zet małopolska kurator oświaty Barbara Nowak szczepienia przeciw Covid-19 określiła mianem „eksperymentu”. Dzisiaj do sprawy odniósł się Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

– Natychmiast po rozmowie pani kurator w Radiu Zet, skontaktowałem się z nią i skrytykowałem jej wypowiedź dotyczącą „eksperymentu”. Szczepionki nie są eksperymentem. Barbara Nowak przyznała mi rację, że nie powinna zabierać głosu w tej sprawie – powiedział Przemysław Czarnek w porannej rozmowie RMF FM.

Szef resortu edukacji dodał, że właśnie trwają dalsze czynności w tej sprawie. Kurator Barbara Nowak spotyka się z wojewodą małopolskim, który jest jej bezpośrednim zwierzchnikiem.

– Pani Barbara Nowak nie powinna wypowiadać się na temat szczepionek i w tematach ściśle medycznych, bo nie jest ekspertem w tej sprawie – dodał.

– Jej wypowiedź była szkodliwa, natomiast o tym, czy pani kurator powinna stracić stanowisko, będzie decydował wraz z ministrem Rzymkowskim, który zajmuje się kuratoriami w ministerstwie edukacji, wojewoda małopolski. Decyzja zapadnie dziś, najdalej we wtorek – podkreślił Przemysław Czarnek.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wycofała się ze swoich słów po piątkowej audycji.

comments powered by Disqus