Bez wykonawcy Centrum Muzyki. Już są opóźnienia

Wizualizacja Krakowskiego Centrum Muzyki

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa unieważniła przetarg na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że wkrótce zostanie ogłoszone nowe postępowanie.

Pierwszy przetarg został właśnie unieważniony, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą władze Krakowa zamierzały przeznaczyć na budowę. Najtańsza oferta opiewała na 111 mln złotych, a spółka miała zarezerwowane 108 mln złotych.– Nie mamy innego wyjścia. Jesteśmy przekonani, że 110 mln zł za prace, które mają być wykonane w ramach pierwszego etapu budowy centrum, to jak najbardziej realna cena. Poza tym z przepisów Rządowego Funduszu Polski Ład wynika, że gdybyśmy zgodzili się na wyższą wycenę, brakującą kwotę musiałaby dołożyć Gmina Miejska Kraków – mówi Jan Pamuła, prezes Agencji Rozwoju Miasta Krakowa, która odpowiada za budowę KCM.

Krakowskie Centrum Muzyki w 2024 roku

Warunki finansowe ogłoszonego po raz drugi przetargu nie uległy zmianie. ARMK chce zrealizować pierwszy etap budowy Krakowskiego Centrum Muzyki za kwotę nieprzekraczającą 110 mln zł.

Ogłoszenie drugiego przetargu oznacza wydłużenie procesu inwestycyjnego. Budynek Krakowskiego Centrum Muzyki ma być gotowy w 2024 roku, a nie jak wstępnie zakładano pod koniec 2023 roku.

comments powered by Disqus