"Ciekawy" skład wagonów wyjedzie na krakowskie tory

23 lipca pasjonaci zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej będą mieć okazję podróżować historycznymi pojazdami w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przygotowało ciekawy skład wagonów na linię nr 0 łącząc ul. św. Wawrzyńca z pętlą Cichy Kącik. – To będzie jedyny raz, kiedy pojawi się na niej skład czerwono-zielony wagonów typu N, które w ramach wymiany trafiły do stolicy Małopolski z Warszawy i Poznania – informuje MPK.

Na trasę wyjadą również historyczne autobusy. – Tego dnia zostanie uruchomiona linia nr 538 na trasie z Nowego Kleparza przez ul. Prądnicką, Opolską, Lublańską, al. Bora-Komorowskiego, ul. Okulickiego, Nowolipki, Makuszyńskiego, Kocmyrzowską, Łowińskiego, Ujastek do Kombinatu. Tym razem niespodzianką dla tych, którzy zdecydują się wsiąść do pojazdów na tej linii będzie przejazd przez zajezdnię autobusową Bieńczyce – zapowiada miejski przewoźnik.

Na tej linii będą kursować Jelcze i Ikarusy:  Jelcz RTO MEX z 1963 roku, Jelcz M11 z 1986 roku oraz Ikarus 260 z 1983 roku i Ikarus 620 z 1959 roku

Opłata za przejazd Krakowską Linią Muzealną odbywa się na podstawie obowiązującej taryfy biletowej. Obsługę konduktorską w pojazdach zabytkowych zapewni Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Każdy z pasażerów KLM otrzyma specjalny pamiątkowy bilet.