Krakowianie lubią Kraków, zwłaszcza latem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tegoroczne wakacje niemal 70 proc. krakowian planuje spędzić lato w kraju, przy czym ponad 40 proc. stawia na wypoczynek w mieście – wynika z ankiety Freenow.

Firma oferujące przewozy, przepytała  w czerwcu 40 tys. mieszkańców z dziewięciu europejskich miasta, jak planują spędzić tegoroczne wakacje. Aż 74 proc. zapytanych Polaków odpowiedziało, że w głównie w kraju, ale również poza jego granicami (39 proc.).

Krakowianie lubią Kraków

Badanie wykazało również, że dla ponad 75% zapytanych krakowian ich miasto jest bardziej atrakcyjne w okresie wakacyjnym. Krakowianie najchętniej korzystają z licznych aktywności na świeżym powietrzu.

Wśród ulubionych znalazło się spędzanie czasu w restauracyjnych ogródkach lub barach z widokiem na miasto (52 proc.) oraz udział w muzycznych festiwalach (48 proc.). Co czwarty mieszkaniec Krakowa lubi odpoczynek w parku, a co trzeci spotkania przy grillu w plenerze miejskim.

Co chcemy zwiedzić?

Według ankiety  Polacy lubią zwiedzać europejskie miasta również podczas weekendowych wyjazdów, tzw. city breaks. Stolice, które Polacy najbardziej chcieliby odwiedzić jeszcze w tym roku to: Rzym (39 proc.), Madryt (35 proc.), Paryż (32 proc.). Nie różnimy się pod tym względem od respondentów z innych krajów, którzy również wskazali te miasta jako najbardziej interesujące destynacje.