Członek włoskiej mafii zatrzymany w Krakowie [VIDEO]

fot. policja.pl

Na jednej z ulic Krakowa policjanci zatrzymali w czwartek Domenica F., członka jednej z najgroźniejszych mafijnych organizacji przestępczych na świecie.

W połowie listopada włoska policja przeprowadziła operację, w ramach której doszło do zatrzymania ponad stu najgroźniejszych przestępców wchodzących w skład włoskich struktur mafijnych. Przestępcy przebywali nie tylko we Włoszech, ale również w innych krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce.

Z informacji wynikało, że Domenico F., poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, członek jednej z najgroźniejszych mafijnych organizacji przestępczych na świecie, o nazwie ‘Ndrangheta, może przebywać na terenie naszego kraju. Dlatego też włoska policja nawiązała współpracę z polskimi służbami.

Szybka akcja

Z ustaleń wynikało, że poszukiwany ma powiązania w województwie małopolskim i może przebywać na terenie Krakowa. Krakowscy „łowcy głów” podjęli działania, które prowadzili nieprzerwanie przez kilka ostatnich dni.

Dzięki szybkiej wymianie informacji w ramach ENFAST – europejskiej sieci współpracy policyjnej zajmującej się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców – udało się ustalić, że poszukiwany chwilowo opuścił terytorium Polski, a 18 listopada rano ponownie wjechał na jej teren.

– Kilka godzin później policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego w pojeździe, na jednej z ulic Krakowa. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, nie chciał otworzyć drzwi samochodu. Policjanci  wyważyli drzwi pojazdu i zatrzymali 37-latka. Poszukiwany był zaskoczony akcją policjantów. Miał mnóstwo rzeczy osobistych, ubrań – co wskazywało, że  zamierzał w Polsce spędzić dłuższy okres czasu – czytamy w komunikacie policji.

Domenico F. zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego ekstradycji na teren Włoch.