Czy jest szansa, aby Kraków był prawdziwie zielonym miastem? UEK zaprasza na debatę

Krakowskie Błonia fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższy czwartek o godz. 18 w Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się debata poświęcona zielonej architekturze w Krakowie.

– Współczesne koncepcje miejskie wiele miejsca poświęcają tematyce „zielonego, neutralnego klimatycznie budownictwa”. Ich zakres obejmuje jednak nie tylko wyprowadzenie ruchu samochodowego poza jego obszar, czy zakazy używania paliw stałych. Gdy świat w tym zakresie idzie naprzód, Kraków – wydaje się, ledwo raczkuje, najczęściej w tym obszarze upadając. Czy zatem jest jeszcze szansa, żeby nasze miasto było prawdziwie zielone? Czy jesteśmy już tak zabudowani z każdej strony, że nie ma miejsca na „zielone” budynki i zielone elementy mniejszej architektury? Jak wygląda polityka miasta w tym obszarze? – zapowiadają organizatorzy.

Na te oraz inne pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi podczas debaty: Zielona architektura w Krakowie – przyszłość czy utopia? organizowanej w ramach cyklu: Porozmawiaj-MY o Krakowie.

Odbędzie się ona w najbliższy czwartek, 26 stycznia 2023 r. o godz. 18:00 w Klubie Pod Jaszczurami (Kraków, Rynek Główny 8).

Prowadzenie:

prof. Stanisław Mazur, rektor UEK

Uczestnicy:

1. prof. Bartłomiej Marona – kierownik katedry Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego

2.  Jerzy Muzyk - zastępca Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju

3. dr Monika Sady – kierownik Zespołu ds. Rozwoju Społecznego i Ekologicznego UEK

4. red. Patryk Salamon – redaktor naczelny LoveKraków.pl

Zgodnie z tradycją, spotkanie to uświetni występ wspaniałych artystów. Tym razem będą to: Antonina Kubiak oraz Karol Drewniak*.

Organizatorami spotkań są: Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Klub Pod Jaszczurami oraz Instytut Sztuki. Cykl debat objęty został patronatem medialnym: Radia Kraków, Telewizji Kraków, LoveKraków.pl

Wstęp wolny. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!