Damian D. pozostanie w areszcie do sylwestra

Damian D. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Były wiceprezes Wisły Kraków Damian D. pozostanie w areszcie tymczasowym. Tak postanowił Sąd Apelacyjny w Krakowie.

O przedłużenie aresztu dla podejrzanego o udział w grupie przestępczej związanej z handlem narkotykami wnioskowała Prokuratura Krajowa. Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że śledczy mają rację i postanowił, że Damian D. święta i sylwestra spędzi za kratami.

Zażalenie na to postanowienie wpłynęło do krakowskiego sądu apelacyjnego. Przy udziale przedstawiciela Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie prowadzone jest inne śledztwo, dotyczące działalności zarządu oraz członków rady nadzorczej spółki piłkarskiej Wisła Kraków, na niejawnym posiedzeniu sąd we wtorek rozpoznawał pismo adwokata oskarżonego.

Nie skończyło się po myśli Damiana D. – Sąd utrzymał w mocy postanowienie o przedłużeniu aresztu do 31 grudnia tego roku – informuje rzecznik sądu apelacyjnego, sędzia Tomasz Szymański.

W areszcie od kwietnia

Oprócz byłego wiceprezesa Wisły Kraków Damiana D., podczas kwietniowej akcji CBŚP zostali zatrzymani i trafili do aresztu: Łukasz Sz., Hubert B., Jacek B., Marek P., Marek K., Jerzy L., Tomasz B., Tomasz J., Michał S., Piotr K. i Jacek J. oraz Maciej K.

Z ustaleń śledczych wynika, że większość zatrzymanych to członkowie grupy Wisła Sharks. Na czarnym rynku mogli działać od 2007 do 2018 roku na terenie całego kraju.

– W tym czasie prawdopodobnie wytwarzali amfetaminę, a następnie rozprowadzali ją, a także kokainę czy marihuanę, na terenie niemal całego kraju. Pomimo hermetyczności grupy policjanci ustalili, że zatrzymani mogli wprowadzić na rynek ogromne ilości różnych narkotyków – informowało CBŚP.

comments powered by Disqus