Dance with me – zatańcz ze mną. Ostatnia prosta przed finałem

Dance with me - zatańcz ze mną fot. Adam Paluch A.P. Foto

Wielkimi krokami zbliża się finał charytatywnego show, w którym zawodowi tancerze i amatorzy połączą siły, by wesprzeć potrzebujących. Taneczny pojedynek 11 par będzie można zobaczyć już 24 września.

Niesienie pomocy poprzez zabawę, a konkretnie taniec to główny cel projektu „Dance with me - zatańcz ze mną”, który w tym roku zawitał do stolicy Małopolski. – Spełnieniem marzeń byłoby zarazić krakowian na dłużej pasją do tańca i charytatywnością – zaznacza reżyser i pomysłodawca koncertu Damian Trzpil.

Przypomnijmy, iż do udziału w projekcie zaproszeni zostali krakowscy pasjonaci z różnych dziedzin życia m.in. dziennikarka RMF FM, uczestnik programu „MasterChef” czy zawodnik drużyny Kraków Football Kings. Łącznie na parkiecie zaprezentuje się 11 duetów.

Zmiany w jury

W ostatnim artykule zdradziliśmy nazwiska gwiazd, które zasiądą w jury podczas finałowej gali DWM. W gronie osób oceniających zmagania uczestników znaleźli się: „Czarna Mamba”, czyli Iwona Pavlović, znana z formatu „Taniec z Gwiazdami” telewizji Polsat, a także Tomasz Prządka, który karierę rozpoczął dzięki udziałowi w programie „You Can Dance” w TVN.

W jury nie zobaczymy jednak Janji Lesar, trenerki „Tańca z Gwiazdami” i zdobywczyni Kryształowej Kuli. – Tak już czasem bywa, zwłaszcza w świecie artystów, że trudno jest spiąć pękające w szwach harmonogramy osób o nienormowanym i elastycznym czasie pracy. Ilość eventów, obozów, szkoleń i projektów była, pomimo ogromnych chęci i starań, barierą nie do przeskoczenia. Jania wspiera nasz projekt i trzyma za nas kciuki, a to zostawia organizatorom otwartą drogę do współpracy w przyszłości – wyjaśnia Damian Trzpil.

Nie tylko „Czarna Mamba”

Kto więc zasiądzie w panelu jurorskim obok Pavlović i Prządki? Do grona jury dołączy związana z tańcem ludowym Sylwia Zdunkiewicz, aktorka Teatru Ulicznego „MAKATA” z Warszawy, a także założycielka i reżyserka Ulicznego Teatru Ognia „ANTIDOTUM”.

– Sylwia jest związana z projektem DWM od pierwszej jego edycji. Nie wyobrażałem więc sobie, by mogło jej zabraknąć tym razem. Jest związana zarówno ze światem tańca, jak i wieloma innymi formami ruchu scenicznego stanowiącymi podstawę pracy aktora ulicznego. W ocenie występów skupi się m.in. na ocenie pomysłu na taneczne etiudy, jakie uczestnicy opracowują sami, kwestiach rytmiki, dobrym zabudowaniu przestrzeni, pomyśle na kostium i technice pracy z rekwizytami, a także na zdolnościach aktorskich, które, jak wiemy, są nieodłącznym elementem tańca – tłumaczy pomysłodawca projektu.

Czwartym jurorem będzie Volodymyr Sharapov – dwukrotny mistrz świata stylu Pro-Am. – Któż lepiej oceni uczestników i zrozumie zadanie kadry trenerskiej DWM jak nie on? Styl ProAm to bowiem nic innego jak taniec PROfesjonalista + AMator, czyli formuła na jakiej opiera się „Dance with me” – zaznacza Trzpil.

Kto może zobaczyć widowisko?

Gala Finałowa odbędzie się 24 września w murach szkoły tańca „LOFToDANCE” o godz. 17:00, a koszt cegiełki na cel charytatywny wynosi od 50 zł wzwyż.

Niemałym wyzwaniem dla organizatorów będzie rozmieszczenie widowni ze względu na sporą ilość chętnych. – Budynek ma swoją pojemność, obowiązują nas przepisy, to znacznie ogranicza nasze możliwości ugoszczenia wszystkich zainteresowanych – komentuje Zofia Popławska, członek głównego sztabu DWM.

– Badamy możliwości, szukamy rozwiązań, a o ostatecznych decyzjach informować będziemy zainteresowanych na naszych social mediach najszybciej jak to możliwe. Wszystko wskazuje na to, że gala może stać się imprezą zamkniętą. Nie spodziewaliśmy się tylu chętnych, którzy deklarują uczestnictwo w wydarzeniu – dodaje Bianka Sagan ze sztabu DWM.

Organizatorzy postanowili też, że na widowisko wstęp będą mieli widzowie powyżej 12 roku życia. Pierwszym powodem są niejednokrotnie odważne stroje i elementy występów uczestników. – Drugim natomiast wydarzenia z ubiegłych edycji, podczas których rodzice i opiekunowie nie byli w stanie opanować swoich pociech, co zaburzało przebieg gali oraz jej rejestracje przez obecne kamery. Projekt ani w treści, ani w formacie realizacji nie jest adresowany do młodszych widzów – podkreśla Damian Trzpil.

Jak w telewizji…

W weekend, 23 i 24 września, szkoła tańca „LOFToDANCE” zmieni się w studio programu „Dance with me - zatańcz ze mną”. Podobnie jak w ubiegłych latach, dzięki wsparciu i zaangażowaniu wolontariuszy, finał projektu będzie rejestrowany w warunkach optymalnie przypominających te telewizyjne.

Choć nad projektem pracują głównie pasjonaci i wolontariusze, nie brakuje też profesjonalnych fachowców. Jednym z nich jest Grzegorz Makuch, którego firma ma na koncie m.in. tegoroczną kampanię promującą województwo małopolskie.

To dla mnie zaszczyt i ciekawe wyzwanie objąć rolę głównego realizatora takiego programu, zwłaszcza że jego reżyser jest bardzo pozytywnie „odklejonym wizjonerem” i na wszystko skutecznie znajduje rozwiązanie, co motywuje do działania zarówno Cinefine, jak i kilkudziesięciu innych pasjonatów, którzy chwycą za aparaty, kamery, konsole, mikrofony czy choćby pędzle, brokaty i korektory, by razem stworzyć magiczne widowisko na wysokim poziomie – komentuje Makuch, członek sztabu DWM i główny techniczny realizator programowy.

Podczas gali finałowej, oprócz zmagań uczestników, publiczność będzie mogła zobaczyć występ krakowskiej formacji „Good Vibs Only”. Niedawno grupa świętowała premierę teledysku do słynnego utworu Madonny „Vouge”.

Wyjątkowi goście

W ostatnich tygodniach szkołę tańca „LOFToDANCE” odwiedzili wyjątkowi goście, a byli nimi Hanna Żudziewicz oraz Jacek Jeshke – trenerzy „Tańca z Gwiazdami”. Swoją obecnością okazali aprobatę dla lokalnych działań organizatorów i uczestników, zachęcając do bliższego zapoznania się i śledzenia projektu DWM.

„Pomagać każdy może” i to chcemy udowodnić najbardziej. Każdy wkłada w ten projekt tyle, ile może. Niezależnie, czy jest gwiazdą, trenerem, prowadzącym czy operatorem kamery. Ten projekt tworzą w równym stopniu zarówno partnerzy, sponsorzy, jak i pasjonaci wielu dziedzin, zawodów czy stylów życia, którzy dzieląc się swoimi umiejętnościami pro-bono niosą pomoc i świadectwo, jak niewiele czasem trzeba, by wspólnie stworzyć coś wyjątkowego. Kropla drąży skalę, jak to mówią – podkreśla Damian Trzpil.

Uczestnicy „Dance with me – zatańcz ze mną”

Ostatnio przedstawiliśmy sylwetki dwóch kolejnych par, które wezmą udział w projekcie, a także prowadzących. Oto kolejne zestawienie uczestników show. Łącznie w tanecznym pojedynku zmierzy się 11 duetów.

Agata Szopińska i Michał Kostempski

Agata Szopińska na parkiecie reprezentuje stowarzyszenie „Kraków dla mieszkańców”, a jej mentorem w tanecznej przygodzie jest tancerz Michał Kostempski. Para powalczy o zwycięstwo, prezentując tango osadzone w scenerii „Upiora w operze”. W przypadku wygranej para chciałaby przekazać zebrane środki na rzecz podopiecznych krakowskich domów seniora.

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Julia Piechnik i Adrian Kruba

Julia Piechnik, Miss Nastolatek Publiczności Województwa Małopolskiego 2022, walkę o pieniądze na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt prowadzone przez KTOZ, podjęła w towarzystwie instruktora bachaty. Ogniste oblicze krakowskiej piękności wydobędzie tancerz Adrian Kruba.

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Piotr Lisowki i Martyna Pinkowicz

Show Dance w odważnym stylu zaprezentują influencer Piotr Lisowki (MuaBoy) oraz tancerka formacji Burlesque Musical Show Martyna Pinkowicz. Ich taniec przeniesie widzów prosto do paryskiego Moulin Rouge. W przypadku wygranej para wesprze Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Patryk Jarosz i Michalina Artecka

Zdobywca tytułu mistrza świata w karate Patryk Jarosz powalczy o pieniądze na leczenie i rehabilitacje sióstr Katarzyny i Małgorzaty Zalewskich. W walce o środki na wybrany cel charytatywny pomagać mu będzie tancerka Michalina Artecka. Para pokaże jazz z elementami karate.

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Katarzyna Gołba i Aleks Zagul

Taniec współczesny zaprezentuje z kolei logopeda Katarzyna Gołba, a na parkiecie towarzyszyć jej będzie tancerz Aleks Zagul. W przypadku wygranej pieniądze przekazane zostaną na rzecz krakowskich podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Retta.

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Zmagania uczestników można śledzić na Facebooku oraz Instagramie projektu, a także na kanale w serwisie YouTube.

***
Projekt wspierają: Szkoła tańca LOFToDANCE – Ł. Raś (współorganizator koncertu), Międzynarodowa Szkoła Tańca Air Dance J. Wargala (sponsor nagrody głównej) oraz CINEFINE - G. Makuch (realizator programu), a także: klub tańca sportowego Imperia Kraków – C. Szymański; S. Maris – M. Sławecka; Roma S.C. – M. Pazdyka; BALNEO Kosmetyki – P. Kaleta; Baseny Mineralne Solec-Zdrój; MOONLIGHT SPA – A. Odrzywołek, formacja taneczna Good Vibes Only; firma Malinga Design; Studio Tańca OFFicyna; Klub Forty Kleparz; studio tańca Roztańczeni; Burlesque Musical Show; Zespół Pieśni i Tańca Krakowiacy; Kacper Komenda Photography; Adi i Domi Bachata.pl; firma Viridis Clean; FACEART MAKE-UP SCHOOL; CRACOW EYE by ROBLAND; SHOOTLAB photo studio – J. Jarzębkowski; My Dances Magazine; WOMAN VIBES MAGAZIN - Klaudiusz Wiśniewski, portal Nasze Regionalne; drukarnia DIAMENT – M. Michałowska; Trenuj w Krakowie – M. Kwiatkowska; grafik Paweł Pełka, Krakowski Klub Karate Tradycyjnego oraz Kraków Football Kings; organizacja „Kraków dla Mieszkańców”; Shoyos Studio – Show Your Sound – M. Maliszewski; Centrum Wspinaczkowe Reni – Sport Kraków – R. Piszczek, Boowling House Kraków – O. Przybyłowicz; Telewizja Play Kraków; Merci Boutique Hotel Royal, firma TEEKANNE Polska, firma Royal Ride, Jarosław Stojek PHOTO, Firma 4florist, PAMULO Catering, Krakowska Jaskinia Solna – A. Urban, firma HIGH FRAME. Karting Arena Kraków, DJ High Volume, Smooth catering.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.