Iwona Pavlović jurorką charytatywnego show. Przed nami roztańczona jesień w Krakowie

Iwona Pavlović/ZWYCIĘZCY IV EDYCJI - NATALIA MARCZUK ORAZ DOMINIK MOROZ fot. Mat. prasowe DANCE WITH ME - ZATAŃCZ ZE MNĄ

Krakowska edycja charytatywnego show „Dance with me – zatańcz ze mną” coraz bliżej. Wielki finał odbędzie się już 24 września, a w gronie jury zasiądzie m.in. Iwona Pavlović, zwana „Czarną Mambą”.

Celem projektu jest niesienie pomocy poprzez zabawę. Jesienią 11 duetów zmierzy się w tanecznym pojedynku, udowadniając, że pomagać może każdy. Pary powalczą nie tylko o Kryształową Kulę, ale przede wszystkim o pieniądze, które zostaną przeznaczone na szczytny cel charytatywny.

Do projektu zaproszeni zostali krakowscy pasjonaci z różnych dziedzin życia, a treningi rozpoczęły się już w marcu. Więcej o projekcie pisaliśmy tutaj:

Wakacje to czas, gdy uczestnicy programu mogą pozwolić sobie na chwilę wytchnienia, choć o udziale w tanecznym show nie pozwalają im zapomnieć organizatorzy.

„Czarna Mamba” zagości w Krakowie

Właśnie ogłoszono, iż w gronie jury zasiądzie jedna z najsłynniejszych polskich tancerek – Iwona Pavlović, znana z formatu „Taniec z Gwiazdami” telewizji Polsat.

– Pani Iwona z całą pewnością jest autorytetem w dziedzinie tańca i prawdy, jaką ma on reprezentować na parkiecie. Wszelkie okoliczności sprzyjały byśmy tym razem ugościli Panią Iwonę przy naszym panelu jurorskim, choć nie pierwszy raz wspiera ona nasze wydarzenie. W 2017 roku Pani Iwona zapraszała internautów na 3. edycję „Dance with me” w Białej Podlaskiej – zdradza reżyser i pomysłodawca koncertu Damian Trzpil.

Nic dziwnego, iż uczestnicy nie kryją ekscytacji na wieść o tak znamienitej personie, która słynie z bezkompromisowej, lecz zawsze merytorycznej krytyki w dziedzinie tańca. Do finału pozostały jeszcze dwa miesiące, więc pary mają czas na oswojenie się z tą myślą i odpoczynek tuż przed powrotem na parkiet oraz ostatnią prostą przygotowań.

– To jednak nie koniec nowinek. Tuż obok Pavlović w panelu jurorskim zasiąść ma Janja Lesar, trenerka i zdobywczyni Kryształowej Kuli „Tańca z Gwiazdami”, a także Tomasz Prządka, wybitny choreograf, instruktor i tancerz, zasiadający już wcześniej w gronie jury DWM – dodaje Damian Trzpil.

Zmiany w tanecznym show

Początkowo w projekcie wystartować miało 12 par, jednak jedna z nich musiała podziękować za udział.

– Życie pisze różne scenariusze, ciężko jest wstrzymywać czyjś rozwój osobisty dla udziału w charytatywnym projekcie, który pro bono angażuje wszystkich przez kilka ładnych miesięcy. Tym sposobem tancerka Kinga i młody aktor Kuba Kalinowski opuścili szeregi DWM – tłumaczy reżyser show.

Nowemu wyzwaniu musi sprostać także logopeda Katarzyna Gołba, podejmując współpracę z nowym partnerem Aleksem. Dlaczego? Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, taniec to sport wymagający ogromnej dyscypliny, determinacji i wytrwałości. Ponadto sam projekt trwa kilka miesięcy i wymaga od uczestników zaangażowania w całą otoczkę planowanego widowiska.

– Uczestnictwo w wywiadach, współpraca z obiektywem, kamerą, nieustające treningi, integracje i szereg dodatkowych zadań spoczywających w znaczącym stopniu na trenerach projektu mogą okazać się mocno przytłaczające. Tak było w przypadku Igora, który na role trenera w takim projekcie nie był jeszcze gotowy – wyjaśnia Damian Trzpil.

Przed Aleksem nie lada wyzwanie, by w przyspieszonym tempie przekonać partnerkę zarówno do siebie, jak i tańca. Katarzyna Gołba trenuje taniec współczesny.

Kogo zobaczymy na parkiecie?

Ostatnio przedstawialiśmy sylwetki pierwszych czterech par, które wezmą udział w tanecznym show. Teraz czas na poznanie kolejnych uczestników „Dance with me – zatańcz ze mną”.

Nelli Rokita-Arnold i Maciej Muniak

Walca angielskiego zaprezentują polska posłanka i polityk Nelli Rokita-Arnold (l. 66) oraz trener i tancerz klubu IMPERIA Kraków – Maciej Muniak (l. 22).
Ta para udowadnia skutecznie, że w tańcu nie liczy się pesel, a pomagać może każdy. W przypadku wygranej pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój, leczenie i rehabilitację dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami – Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski „Dom Nadziei”.

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Tomasz Borecki i Natalia Malinga

Disco Fox’a zatańczy kucharz Tomasz Borecki (l. 32), znany z formatu MasterChef, a partnerować mu będzie tancerka Natalia Malinga (l. 45). Czy ich taniec okaże się zaserwowany równie wykwintnie co wyborne dania Tomka? Wygraną uczestnicy chcieliby przekazać na Hospicjum Maryi Królowej Apostołów w Krakowie.

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Galę finałową projektu „Dance with me – zatańcz ze mną” poprowadzą Monika Mielnicka (l. 23), aktorka znana z serialu „M jak Miłość” i wschodząca gwiazda polskiego kina oraz aktor teatralny, reżyser i pomysłodawca wydarzenia – Damian Trzpil (l. 30).

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Współprowadzącymi DWM będą także debiutująca w roli prowadzącej, aktorka teatralna Gabriela Pomorska (l. 21), a także aktor teatralny i filmowy Eugeniusz Diaczkow (l. 23), znany również jako „krakowski pogodynek”.

Fot. Kacper Komenda
Fot. Kacper Komenda

Zmagania uczestników można śledzić na Facebooku oraz Instagramie projektu, a także na kanale w serwisie YouTube.