Do 29 listopada nie będzie żadnego luzowania obostrzeń

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Minister zdrowia powiedział dziś, że obostrzenia będą obowiązywać minimum do końca listopada.

– Możemy być dziś ostrożnymi optymistami patrząc w przyszłość. To oczywiście jest wynikiem decyzji, które w ostatnich tygodniach podejmował rząd. Żadne decyzje rządu nie zadziałałyby, gdyby nie odpowiedzialna postawa społeczeństwa i samodyscyplina Polaków – powiedział podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że „sytuacja się co najmniej stabilizuje” w różnych wymiarach. Szef resortu najbardziej zadowolony był ze spadków dziennej liczby nowych przypadków a także wykorzystaniem infrastruktury szpitalnej.

– Dziś po raz pierwszy od dwóch tygodni liczba dziennych przypadków spadła poniżej 20 tysięcy. To jest sygnał optymistyczny i nie jedyny. Zmniejszyła się liczba zachorowań w porównaniu do okresu sprzed tygodnia – dodał Adam Niedzielski.

Obostrzenia minimum do 29 listopada

Minister pytany o to, do kiedy będą obowiązywać obostrzenia powiedział, że regulacje zostały wprowadzone do 29 listopada. Zaznaczył, że do tego dnia nie będzie żadnych zmian: zarówno łagodzących, jak i zaostrzających restrykcje.