Dobiega końca modernizacja linii kolejowej. Będą zmiany w ruchu na ul. Grzegórzeckiej i Blich

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dobiega końca modernizacja linii kolejowej E30. W związku z tym pod koniec roku zmianie ulegnie organizacja ruchu na ulicach Grzegórzeckiej i Blich – przekazał Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Na ul. Dietla i Grzegórzeckiej przywrócony zostanie ruch pojazdów w kierunku ronda Grzegórzeckiego. Jednocześnie w rejonie wiaduktu kolejowego (na wysokości ul. Blich) zostanie umożliwione zawracanie w kierunku ul. Wielopole. Przez ul. Grzegórzecką wyznaczony zostanie przejazd rowerowy ułatwiający komunikację rowerową z ul. Kopernika poprzez ul. Blich.

Zmianie ulegnie także obsługa komunikacyjna Hali Targowej – wjazd odbywać się będzie przez ul. Metalowców, natomiast wyjazd zapewniony będzie zarówno do ronda Grzegórzeckiego, jak i w kierunku ul. Wielopole.

Otwarta dla ruchu zostanie również zmodernizowana ul. Blich. Na odcinku od ul. Grzegórzeckiej do ul. Sołtyka będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z kontraruchem rowerowym oraz wyznaczonymi miejscami postojowymi (możliwość parkowania na pasie postojowym oraz w zatokach). Na pozostałym odcinku, tj. od ul. Kopernika do ul. Kołłątaja, ruch odbywać się będzie dwukierunkowo.

News will be here